Petr Brandtner: Domovu Hagibor putuje čtyřsettisícový dar na provoz a boj s Covid-19

19.02.2021 17:47

Finanční část daru byla použita na nákup polohovatelných lůžek pro klienty Domova sociální péče Hagibor a speciální automatickou pračku likvidující viry, včetně Covid-19. Nefinanční část pak spočívala v předání padesáti chytrých telefonů Huawei, které mohou klientům domova pomoci s překonáním sociálního odloučení v době pandemie.

Petr Brandtner: Domovu Hagibor putuje čtyřsettisícový dar na provoz a boj s Covid-19
Foto: Karel Cudlín
Popisek: Předání šeku Domovu sociální péče Hagibor - zleva František Bánayi, předseda ŽOP, Radek Roule, ředitel Domova sociální péče Hagibor, Pavel Košek, ředitel korporátní komunikace české pobočky Huawei

„Hagibor je nejvýznamnějším projektem Židovské obce v Praze po roce 1938. Máme tak možnost starat se o seniory, o výchovu mladé generace i o vlastní kulturní a náboženský rozvoj. Dlouhodobě je naší starostí zajistit důstojné podmínky těm, kteří přežili hrůzy šoa. Příspěvky dárců, ať už drobných či větších, jsou velmi vítaným přínosem. Zvlášť v dnešní složité době a zvlášť jestliže se s partnerem můžeme domluvit na takovém vybavení, které skutečně potřebujeme a můžeme si ho vybrat,“ říká za zřizovatele Domova (www.kehilaprag.cz) František Bányai, předseda Židovské obce Praha.

„Za společnost Huawei jsme velmi rádi a potěšeni, že můžeme pomoci takto účelným způsobem lidem, kteří si z mnoha důvodů zaslouží naši pozornost, péči a úctu. Díky velmi dobré komunikaci s Židovskou obcí Praha jsme měli od začátku zcela jasnou představu o potřebách, pomůckách, vybavení i technologiích, které mohou přinést Domovu Hagibor největší užitek. Nejen, aby pomohly o ně lépe pečovat, ale v době karanténlépe komunikovat s jejich nejbližšími,“ doplnil Pavel Košek, ředitel korporátní komunikace české pobočky Huawei.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Přikryl: A dopadne to „jako vždycky“

9:01 Ivan Přikryl: A dopadne to „jako vždycky“

Co se to stalo? Přestávám některým tvrzením rozumět.