Petr Dufek: Tentokrát žádná změna na trhu práce

09.12.2019 12:21 | Zprávy

Za poslední měsíc se výsledku českého trhu práce vlastně na první pohled téměř nezměnily. Míra nezaměstnanosti setrvala na hodnotě 2,6 %, absolutní počty nezaměstnaných zase těsně pod hranicí 200 tisíc a mírně se zvýšil počet nabízených volných pracovních míst. Nicméně tento přírůstek ve srovnání s předchozími měsíci je spíš symbolický.

Petr Dufek: Tentokrát žádná změna na trhu práce
Foto: investicniweb.cz
Popisek: Petr Dufek

Ačkoliv celková čísla se od těch říjnových až tak neliší, k pohybům na trhu práce nechybně dochází. Výsledek míry nezaměstnanosti zatím nadlepšují sezónní pracovní místa, která postupně po Vánocích zmizí, a česká nezaměstnanost se opět dostane na začátku příštího roku nad hranici tří procent. Jak moc daleko je otázkou, protože s tím, jak se průmysl pohybuje na hraně recese a není jisté, jak rychle a jak moc na ni budou chtít tuzemské firmy reagovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: První sněm slovenských svobodných médií

15:31 Petr Brandtner: První sněm slovenských svobodných médií

Minulý týden se sešlo několik desítek zástupců nejdůležitějších slovenských médií, která se označují…