Petr Hampl: Maďarsko nad propastí

15.11.2022 17:42 | Komentář
autor: PV

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: Maďarsko nad propastí
Foto: Screen: XTV
Popisek: PhDr. Petr Hampl, Ph.D., sociolog

A podruhé o Maďarsku. Český tisk je plný zpráv o tom, že “míra inflace v Maďarsku je nejvyšší ze zemí vyšegrádské čtyřky”, “maďarská inflace je ještě prudší, než se čekalo” a vytváří se apokalyptický obraz. Skutečnost je úplně jiná. Ano, i v Maďarsku vyrostly ceny. Energie stojí o polovinu víc než před rokem a potraviny podražily o třetinu. Vyprávějte to obyvatelům ČR, kde jsou potraviny na dvojnásobku a za energie platí až desetinásobek. Co bychom dali za takovou “ještě prudší inflaci”.

Navíc Maďarsko má robustní a rychle fungující systém sociálních dávek. Chudé tedy stát podrží a bohatí vydrží platit přibližně o tisícovku (korun – v přepočtu) měsíčně víc. A hlavně, nehroutí se jim fabriky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Maminko, pošlete mi kůrku chleba...

15:57 Přemysl Votava: Maminko, pošlete mi kůrku chleba...

...třeba tu pro králíky. Dne 10. června 1942 dopadla německá pomsta na hornickou vesnici Lidice neda…