Petr Hampl: Poučíme se z amerického rasového debaklu?

09.08.2020 15:49 | Zprávy
autor: PV

Minneapolis (a podle všeho i další americká města) se opravdu rozhodla zrušit policii a uvolněné peníze svěřit „expertům na rasismus“, kteří mají zločincům rozmlouvat jejich záměry. Není to parodie ani planý slib. Opravdu to udělají.

Petr Hampl: Poučíme se z amerického rasového debaklu?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Samozřejmě to nebude mít dopad jenom na rasové střety, ale především to otevírá prostor pro obyčejné zločince. Od kapsářů a drobných zlodějíčků až po pachatele přepadení, vloupání, únosů a vražd. Teď proti nim budou stát leda tak místní sousedské hlídky.

Za pár měsíců to v Minneapolis nebude k životu. Ale lidé nejspíš neudělají revoluci. Každý se bude snažit prodat svou nemovitost a odstěhovat se jinam. Ceny nemovitostí budou klesat. Kdo bude váhat příliš dlouho, nedostane nic. Všichni tudíž budou spěchat. A během pár let bude město rozděleno na ghetta a luxusní zóny střežené soukromými ochrankami. Zkrátka, dojde k úplnému zničení kdysi vzkvétajícího města.

Je naděje aspoň v tom, že třeba my ve střední Evropě se poučíme a nebudeme takové stupidní kroky opakovat? S takovým názorem jsem se v poslední době setkal několikrát, ale obávám se, že je naivní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.