Takové otázky jsem dostával řadu let, a vždy jsem odpovídal podobně. Tak jako v Maďarsku, i u nás musí být naplněny dvě podmínky:
- Musí přijít těžká krize, na kterou nebudou mít vládnoucí vrstvy odpověď
- Vlastenecká opozice musí být perfektně připravena. Tak jako byl v Maďarsku připraven Orbánův Fidesz
Krize skutečně přišla. Dříve, než jsem čekal, a jiná, než jsem čekal. Což je pro krize typické. Ať jsou skutečné příčiny jakékoliv, české země prochází nejtěžší krizí od roku 1989. Vláda je naprosto bezradná (což se dalo čekat), státní správa děsivě neschopná a zkorumpovaná (což se taky dalo čekat) a opozice zmatená (což se rovněž dalo čekat). Nicméně neobjevila se žádná síla, která by změnila směřování země od zkázy k obraně civilizace.
Naopak, vypadá to, že nejvíce vytěží Piráti a jejich vazalové.
Orbánovský obrat by znamenal, že vystoupí skupina schopná garantovat, že v případě úspěchu v říjnových volbách budou do konce roku zrušena veškerá omezení a covidová oddělení v nemocnicích se vyprázdní. Tím není myšlena garance založená na fantazijních vyprávěnkách o chřipečce a mediální bublině, ale pochopení problému a jasné řešení. Klidně odvážné a nekonvenční. Když Orbán přišel s nápadem vyřešit hypotéční krizi faktickým dočasným zestátněním bank, solidní ekonomové si taky ťukali na čelo.
Jenže vlastenecká opozice s ničím takovým přijít nedokázala. Kde se stala chyba?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV