Petr Hampl: Zakázala ODS moji přednášku v Brně?

16. 5. 2019 15:13

Knihovna Jiřího Mahena je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v ČR. Zřizuje ji Statutární město Brno.

Petr Hampl: Zakázala ODS moji přednášku v Brně?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hampl
reklama

Dnešní přednáška a beseda, kterou jsem měl mít v Brně v Knihovně Žabovřesky, byla zrušena z rozhodnutí vedení Knihovny Jiřího Mahena, kam dotyčná pobočka spadá. Podnětem byla „kampaň“ vedená studentem mediální komunikace na Masarykově univerzitě. Jako obvykle se neodvážil konfrontovat tváří v tvář. Nedal si ani práci zjistit, čím jsem vlastně tak hrozný. Nenašel si čas ani na patnáct potřebných minut. Má tedy proti mně pouze povšechné tvrzení, že jsem „známá postava ultrapravicové scény“. Takže až zase vyrazím s přezdívkou Geronimo do akce, fanoušci Baníku, třeste se! Pan udavač připojil ještě tvrzení, že jsem antisemita. Přitom si mohl během pár minut dohledat, že občas dělám společné přednášky s rabínem a že jsem veden na různých seznamech „Židů ve veřejném životě“ a „pomahačů Židů“. O fenoménu novodobého udavačství jinak píši podrobněji ZDE a tematicky mě doplňuje kandidát na poslance Evropského parlamentu Ivan David ZDE.

Ale já nejsem z Prahy!

Žádný z tajemné množiny lidí, kteří moje vystoupení zakázali, nebyl schopen něco veřejně vytknout knize Prolomení hradeb, kterou jsem chtěl představit. Připomínám, že v Brně nevládnou Zelení, Piráti ani Žít Brno. V čele města stojí primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková z ODS. „Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace je největší veřejná městská knihovna na Moravě a druhá největší v ČR. Zřizuje ji od roku 1921 Statutární město Brno,“ píše se i s chybou v interpunkci na webových stránkách knihovny.

Mimochodem, ve stejný den korporace Facebook vymazala aktuální díl videopořadu Prolomení hradeb. Pojednával o chudobě a různých sociálních problémech. Snad obsahoval určité nové pohledy, ale podle mého názoru nic kontroverzního. Zdá se, že „soudruzi“ si před eurovolbami nejsou příliš jisti lidovou podporou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Úvaha

21:09 Karel Januška: Úvaha

Dámy a pánové senátoři a poslanci. Právní marasmus, který se vám podařilo vybudovat, by měl skončit…