Petr Kolman: Lesk a bída zákazu kouření v restauracích

4. 9. 2017 17:56

Zákaz kouření v restauracích, stejně jako např. nekorunovaný král českých kuchařů Zdeněk Pohlreich, vítám. Ano, navzdory mnohým reptalům (a rádoby bojovníkům za svobodu) ho prostě pozitivně přijímám.

Petr Kolman: Lesk a bída zákazu kouření v restauracích
Foto: archiv Petra Kolmana
Popisek: Petr Kolman

Posunuje nás v zásadě směrem na západ. V drtivé většině západoevropských zemí, stejně jako v USA, Austrálii či Kanadě platí již delší čas obdobné zákazy. Kouření je dnes především doménou Číny, Afriky a Ruska. Země svobody?

A hlavně citovaný zákaz posiluje ochranu veřejného zdraví.

Jak trefně zmínil výše zmíněný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich v mediích již v roce 2015 cituji : „Myslím, že se svobodou podnikání to nemá vůbec nic společného. My si tady v Čechách svobodu představujeme, jako že si můžeme dělat, co nás napadne. Kouření škodí zdraví a tohle nařízení je pět, sedm let opožděné. Jsou mi k smíchu výroky politiků typu: „Chceme kouřit, chceme mít svobodu zničit si zdraví.“ Kouření je zlozvyk a já jsem šťastný, že se kouřit nebude.“ (ZDE)

Podle údajů České koalice proti tabáku (ČKPT) nemoci způsobené kouřením tabákových produktů každý rok zapříčiní jen v Česku více než 18 000 úmrtí. Nicméně nemusíte být přímo kuřákem, i tak se vám cigarety, respektive jejich kouř, mohou stát osudnými.

V Česku každoročně zmaří pasivní kouření více než patnáct set lidských životů! Kvůli nešvaru jiných osob definitivně ukončí svou životní pouť na tisíc pět set nevinných nekuřáků.

Nejde zde tedy jen o nějaký kouřem načichlý svetr, kabát či sako po návštěvě restaurace, jak se snaží věc bagatelizovat netolerantní kuřáci.

Nicméně nejsem právníkem a nekuřákem militantním, ke všemu se má přistupovat s rozumem. Proto mám vážnou výhradu k tomu, že neprošel doplňující návrh, který chtěl v restauracích a kavárnách umožnit zřizování oddělených kuřáren.

Ty naopak v rozumné míře vítám, kuřáci pak neobtěžují okolí. Co chudáci lidé bydlící nad restauracemi či bary? Proč mají dýchat nezdravý kouř z cigaret? Je dobré si uvědomit, že si své byty poblíž restaurací v drtivé míře kupovali před platností tohoto zákona.

Též by existence kuřáren racionálně eliminovala hluk, který by kuřáci před provozovnami vytvářeli zejména ve večerních hodinách. Muselo by však jít o skutečně oddělené „kuřárny“ se zákazem vstupu osobám mladším 18 let, kde budou kuřáci zcela neprodyšně uzavřeni!

Páni poslanci, nešlo by zákonem povolit kuřárny alespoň např. po 20. či 22. hodině?

A do těchto zakouřených prostor by nemusel (resp. nesměl) přirozeně chodit personál obsluhovat. Ochrana zdraví zaměstnanců restaurací (o které jde v novém znění zákona především) by byla zachována. Pakliže by zaměstnavatel nařídil personálu obsluhovat v kuřárně, šlo by o vážný pracovně-právní delikt.

Kuřárny jsou povoleny v řadě zemí světa, nešlo by tedy o české specifikum. Zákaz kouření tedy v zásadě podporuji, ale s rozumem!

Satirický šleh závěrem – jen doufám, že si to teď nedbale nepřečte nějaký poslanec (resp. asistent poslance) a nezačne opět bojovat za celkové povolení kouření v restauracích a kavárnách, to bych opravdu nechtěl.

Petr Kolman
právník, nekuřák  a publicista

Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…