Petr Meduna: Svatá prostoto, za plyn se přece platí

20.06.2014 7:31 | Zprávy

„Plynové“ rozhovory o několika kolech mezi Ukrajinou, Gazpromem a Evropskou unií zkrachovaly. Ukrajina bude muset za plyn od Gazpromu platit předem. Vcelku pochopitelný krok od dlouhodobě tak nespolehlivého obchodního partnera jako je Kyjev. Zaráží jen, že Brusel v osobě komisaře Günthera Oettingera nepráskne do stolu a ukrajinským představitelům neukáže, jaká v té Evropě jsou pravidla. Vždyť Ukrajina takovým svým počínáním porušuje hodnoty, ke kterým se podpisem části přístupové smlouvy k unii zavázala.

Petr Meduna: Svatá prostoto, za plyn se přece platí
Foto: URS Czech
Popisek: Kontrola plynu

Gazprom řekl dost, Ukrajina bude muset zaplatit. Rusům může být vcelku jedno jak. Jestli z peněženky začne tahat Brusel nebo Spojené státy přihodí něco k miliardám, které věnovaly na fakticky destabilizaci Ukrajiny, která jen zdánlivě vyvrcholila „revolucí sniperů“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vasevec.cz

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Co vyřeší ta vaše petice za svobodu slova?

Myslíte, že se pak něco změní? Co? Souhlasím totiž s tím, že s tou svobodou slova to jde z kopce. Máte nějaké politické řešení? Protože já nevěřím, že petice něco změní. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Liberál zní lépe než marxistický úchyl, obdivující fašismus

8:16 Vladimír Ustyanovič: Liberál zní lépe než marxistický úchyl, obdivující fašismus

Dne 15.8. se má na Aljašce ve městě Anchorage setkat delegace amerického prezidenta Donalda Trumpa s…