Ubraňme se hrám vlastní mysli, vyzývá čtenáře článek s názvem Nevědomé formování. Ať už si to uvědomujeme, nebo ne, naše mysl s námi hraje různé hry. Přehnaná ctižádostivost, snaha stát se „někým“ nebo nezvladatelná touha mít stále víc nám mohou pořádně zkomplikovat život. Jedním z ústředních textů tohoto čísla Vědomí je analýza Principy fungování mediální a politické manipulace. Proč mají určité subjekty potřebu manipulovat s lidmi? Chtějí změnit jejich postoje, usměrnit způsob hodnocení a poznávání a vnuknout jim umělé primární ideje, z nichž se pak stávají pro subjekty přínosné morální kódy.
Podíváme se i „mimo zorné pole“, ve stati s názvem Životy a smrti pod vrstvami hlíny. Při pokračování sondy do podzemí se dotkneme žhavé současnosti a také české kotliny, která má ve své minulosti v této záležitosti nezastupitelné místo. Navíc některé střípky historie stále leží hluboko pod námi. I přes veškeré snažení badatelů zůstávají podzemní svatyně zahaleny tajemstvím. Jiné ovšem okouzlují nejednoho návštěvníka.
V seriálu Psychiatrie píšeme O nedotknutelnosti bílých plášťů. V dalším díle seriálu se Zbyňkem Svadbou diskutujeme o praktikách na hranici zákona, nevědomém proplácení pohlavního zneužívání pacientů pojišťovnami či délce „nutného“ pobytu v léčebnách.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV