Přemysl Votava: Neslyším žádné volání „Hurá, na Sýrii…!“

15.04.2018 11:32

Nazývejme věci pravými jmény. Američané splnili, co světu slíbili… Stovky raket trestaly tu válkou zbídačenou Sýrii. Na Radu bezpečnosti OSN ukázali dlouhý nos. Tak jako před lety americké rakety a bomby dopadaly na Jugoslávii, Afghánistán, Libyi, Irák… tak nyní trestají Sýrii. Stát, s kterým máme dlouhodobě diplomatické styky. Připomínám, že útok států NATO na Sýrii byl proveden opět bez mandátu RB OSN!

Přemysl Votava: Neslyším žádné volání „Hurá, na Sýrii…!“
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, Národní socialisté
reklama

Česká vláda v demisi, tedy bez důvěry Poslanecké sněmovny PČR, se za potlesku pravice postavila do řady podporovatelů této agrese. Je příznačné, že dnes tato Babišova vláda v demisi naší parlamentní pravici nevadí! Přitom učinila také nezvratné rozhodnutí.

Americký útok je porušením mezinárodního práva a útokem na suverenitu Sýrie. Dokonce se tak stalo krátce před příchodem inspektorů OPCW, kteří měli vyšetřit, kdo stojí za nedávným chemickým útokem. NATO si osvojuje řešení světových problémů válečnými hrozbami, nebo dokonce přímo zbraněmi. My Češi máme své zkušenosti s agresory.

Byli jsme velcí snílkové, když jsme uvěřili slibům států NATO, že po rozpuštění Varšavské smlouvy zavládne v Evropě a na celém světě mír. Dnes můžeme buď mlčet, nebo dělat, že se nic nestalo, nebo jít v houfech na náměstí, mávat US vlajkou a volat „Ať žije válka“.

Včera dopoledne jsem byl na Václavském náměstí. Hledal jsem ty jásající davy, nikdo tam ale nejásal… V minulých dnech jich tam byly tisíce, protestovali… Včera se tam nikdo neradoval. Žádné volání slávy, žádné hurá, žádné mávání praporky, žádní řečníci pod sv. Václavem, jako by se nás ta válka netýkala…

Vzpomněl jsem si na toho hrdinného vojáka Švejka, také on na vozíčku s berlemi marně hledal jásající davy na podporu válečného manifestu rakouského mocnáře. Zůstal sám…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: Státní rozpočet se vydal na cestu k rekordnímu schodku

22:01 Štěpán Křeček: Státní rozpočet se vydal na cestu k rekordnímu schodku

„Restriktivní opatření proti šíření koronaviru výrazně sníží příjmy státního rozpočtu. Kompenzační o…