Přemysl Votava: Paříž, Berlín…, kdo další bude obětí teroru?

20.12.2016 14:44

Kdo další pocítí důsledky krvavého teroru? Včera to byla Paříž, Brusel, dnes je to předvánoční Berlín. Evropská civilizace skomírá nad nerozhodností svých politiků. Evropští politici se utápí ve svých vnitřních půtkách, ve falešné hře protiruských sankcí, ale zejména v neplodných a nejednotných postojích k řešení přívalové vlny ilegální migrace.

Přemysl Votava: Paříž, Berlín…, kdo další bude obětí teroru?
Foto: archiv
Popisek: Přemysl Votava, Národní socialisté

Tento neřešený problém trvá již několik let, naivní politici byrokratické EU řeší jiné, zcela nepodstatné otázky. Přitom právě EU stojí u příčin této krize. Byly to zejména politické a vojenské zásahy států NATO, do mocenských a politických struktur v zemích, odkud dnes přicházejí tito ilegální migranti. Příkladem je Irák, Libye, Sýrie, Afganistan… Naivitou EU bylo vyvážet, či násilně roubovat, evropské normy demokracie do kulturních, náboženských a sociálních norem těchto států. Dnes sčítáme tyto chybné kroky.

Dnešní statisícové vlny ilegálních migrantů zneužívají evropský sociální systém ku svému prospěchu. Je naivní se domnívat, že se brzy tyto masy migrantů začlení do pracovního trhu. Opak je pravdou... Rostou miliardové náklady na řešení migrační vlny, ani další smířlivá gesta politiků EU nezabrání podobným zvěrstvům, jako se staly v Paříži, či dnes v Berlíně. Naopak tyto kroky jsou vykládány jako slabost EU a ještě více otvírají dveře Evropy pro další vlny migrantů. Narychlo budované migrační ubytovací kapacity, mnohdy přeplněné a nedůstojné, jen vyhrocují nenávistné nálady proti evropským hodnotám.

Politici EU se musí vzmužit, projevit ráznost a probudit se ze svého naivního snu o multikulturní společnosti. Musí „třísknout do stolu“. Dnešní doba si žádá ráznost, mužnost. Klademe si otázku, kolik ještě musí zemřít nevinných lidí, než se politici EU začnou jednat ? Příkladem nám mohou být naši předci, také oni bojovali o své evropské domovy, bojovali za křesťanské hodnoty i za budoucnost Evropy. A v tomto boji byli stateční a jednotní.

Cílem boje dnešní Evropy za svoji budoucnost, není hledání naivních bezzásadových kompromisů, ani zbožných ideálů naopak, cílem se musí stát politická rozhodnost, tedy ráznost a jednota v řešení těchto problémů. Čas neúprosně běží proti nám, proti Evropě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Hošek: Příležitosti se meze nekladou

12:26 Václav Hošek: Příležitosti se meze nekladou

Chtěl bych se dožít toho, až naše silnice budou brázdit jen elektrické vozy. Jak říkají pirátští pos…