Průzkum Bisnode: Corona Index mapuje změny v podnikatelském prostředí

21. 9. 2020 21:57

Stále nekončící krize způsobená pandemií viru COVID-19 poškozuje globální ekonomiku. Svět se rychle mění, podnikatelská rizika vzrostla, a proto je nyní, dříve než kdy jindy, důležité se rozhodovat na základě faktů a nikoliv pocitů.

Průzkum Bisnode: Corona Index mapuje změny v podnikatelském prostředí
Foto: pixabay.com
Popisek: Analýza - ilustrační foto
reklama

Proto Bisnode sestavil Corona Index, který na týdenní bázi poskytuje přehled o vývoji podnikatelského klimatu v České republice. Monitoruje, kolik vzniklo firem, kolik jich zaniklo nebo požádalo o bankrot, jaká je platební morálka nebo kolik zaměstnanců je ohroženo krachem firem.

“Pandemie coronaviru v krátkém čase změnila naše životy. Mnoho společností je v krizi a ohrožena jsou celá odvětví. Inteligentní data a analýza dat společnosti Bisnode vám mohou poskytnout vodítko, abyste se mohli v těchto rozbouřených vodách pohybovat s větší jistotou a obchodním úspěchem,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Bisnode Corona Index je aktualizován jednou týdně a data srovnává se stavem v roce 2019. K dispozici bude postupně na všech 19 trzích Evropy, kde Bisnode působí.

„Od začátku letošního roku lze v ČR pozorovat znatelný nárůst společností, které ukončily podnikatelské aktivity nebo směřují k bankrotu. To se citelně odráží na počtech ohrožených zaměstnanců. Naopak klesá počet nově založených firem,“ popsala vývoj tuzemské podnikatelské základny Petra Štěpánová z Bisnode.

Podrobnější informace o vývoji podnikatelské základny v ČR podle Corona Indexu Bisnode jsou zdarma přístupné zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Autentický Roman Prymula

20:44 Ivo Fencl: Autentický Roman Prymula

Roztrháte mě na kousky, přisoudím-li teď Romanu Prymulovi autenticitu, a to autenticitu takřka perma…