Radek Velička: Ignoranti historických faktů chtějí pojmenovat letiště

27.12.2011 16:30 | Zprávy

Jako projev inteligence národa českého, obyvatel Čech, Moravy a Slezska považuji, chtít jako výraz boje za svobodu, pojmenovat nějaké letiště, či ulici, či cokoliv po posledním komunistickém prezidentovi ČSSR.

Radek Velička: Ignoranti historických faktů chtějí pojmenovat letiště
Foto: letistevaclavahavla.cz
Popisek: Letiště Václava Havla (fotomontáž)

Jako projev inteligence národa českého, obyvatel Čech, Moravy a Slezska považuji, chtít jako výraz boje za svobodu, pojmenovat nějaké letiště, či ulici, či cokoliv po posledním komunistickém, komunisty jednohlasně zvoleném, prezidentovi Československé socialistické republiky, Václavu Havlovi, který složil přísahu a slib věrnosti ČSSR a tento dodržel do posledního puntíku, jmenováním Mariána Čalfy (KSČ) federálním premiérem a další jiné gigantické veletoče. Nebo jste na to už zapomněli?

Jen malá rekapitulace, jelikož k tomu není moc, co dodat. Historická fakta jsou historická fakta. Václav Havel byl zvolen aklamací dne 29. prosince 1989. Získal tedy všechny hlasy poslanců Sněmovny lidu (183) a všechny hlasy poslanců Sněmovny národů (140).

Samotný fakt, že byl zvolen pod vedoucí úlohou Komunistické strany Československa poslanci, zvolenými v nedemokratických volbách za Národní frontu, srovnává Václava Havla s Gustávem Husákem na 100%. Byli zvoleni stejnými a stejným způsobem.

Proto je nutno se divit jásajícím lidem, kteří by rádi Letiště Václava Havla v Praze. Tito lidé v čele s Ferem Feničem zapomněli, nevěděli nebo zapomenout chtěli?

Bojovník za svobodu, člen Charty 77, která byla prošpikována agenty StB, řízený a pěstovaný StB, si pak vzal v poměru 50% za své poradce právě bývalé agenty StB.

Jediným cílem Václava Havla byly svobodné volby. Tento slib splnil. Jiný neměl, tak pak vládl ve jménu humanity, kdy schvaloval vraždění formou humanitárního bombardování Bělehradu.

Stále chcete, aby se letiště jmenovalo po Václavu Havlovi? Po výpěstku StB? Pokud by se mělo hezky jmenovat, tak třeba Letiště Praha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Oživení maloobchodu pokračuje

15:21 Petr Dufek: Oživení maloobchodu pokračuje

Po slabém dubnu přišel silný květen. Tak lze shrnout výsledek maloobchodních tržeb v ČR v posledním …