Radim Valenčík: Kdo si bere vzor z Února

01.03.2018 12:35 | Zprávy

Dozvídám se, že největší hrozbou je opakování Února! Proboha, co je to za blbost? Vždyť je to přesně, jako když „Zloděj volá, chyťte zloděje!".

Radim Valenčík: Kdo si bere vzor z Února
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Valenčík

Kdo tady volá po "neklidu", po používání "ulice", po odmítnutí výsledků demokratických voleb? Kdo tady chce vytvořit atmosféru "únorového nátlaku"? – No vždyť jste to přece vy, co strašíte Únorem! Kde se ve vás vzala ta drzost, snažit se zopakovat únorové praktiky a současně strašit únorovými praktikami lidi? No to se můžete přesvědčovat v úzkém kavárenském kruhu, že to vidíte "správně třídně", ale z normálních lidé blbce, kteří vám to sežerou, neuděláte.

Jak chcete strašit současnou komunistickou stranou (Filipovou KSČM), kdy se z ní vyvinula strana, která úplně zapadne mezi ty, které jsou na dnešním politickém trhu. Čím je KSČM nebezpečná? Snad jen tím, že nebyla v takové míře jako ostatní připuštěna k lizu a že je o něco málo míň zkorumpovaná, než ty ostatní? – A to má být ta hrozba pro demokracii?!

Když se vám nelíbí, že normální lidi začínají přemýšlet a začínají chápat, o co jde, tak si opravdu jděte užívat nakradený majetek někam jinam. Tady už není zas tak moc z čeho krást. Tady nás čeká hodně dřiny, abychom napravili důsledky příliš optimistických očekávání, která jsme měli. A taky důsledky toho, že jsme nečekali, jak rychle dokážou někteří novou situaci využít.

A tedy jinak…

Naše současná realita je přesycena mnoha velmi palčivými problémy, které s Únorem opravdu, ale opravdu vůbec nesouvisí:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Kdo se ujme Ministerstva spravedlnosti?

12:26 Zdeněk Jemelík: Kdo se ujme Ministerstva spravedlnosti?

Marně hledám jednoslovný překlad a výklad španělského pojmu „machismo“, odvozeného od „macho“= samec…