Radko Kubičko: Nečasovi policejní plukovníci a podplukovníci

16.06.2012 11:00 | Zprávy

To, že policie pracuje jednou dobře a podruhé na jakousi politickou objednávku kohosi, je asi jediným faktem, na kterém se shodnou přední rétoři vládního tábora i opozice.

Radko Kubičko: Nečasovi policejní plukovníci a podplukovníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Děje se tak ale výběrově, podle toho, koho policie právě stíhá. Jen co jsme to slyšeli od obviněného opozičního poslance Ratha při jeho slavné parlamentní řeči, je tu zase cosi naznačováno, že policie pracuje bůhví jak.

Jen co zažádala o zbavení imunity místopředsedkyně sněmovny z TOP 09 Parkanové, její stranický místopředseda Kalousek přispěchal s teorií o policejní zvůli a honu na čarodějnice, který citlivě upřesnil zmínkou o Petrových kamenech ze známého historického procesu na severní Moravě. 

Korunu tomu nasadil premiér Nečas, když odmítl, aby o tom, kdo bude ve vládě, rozhodovala parta policejních plukovníků nebo podplukovníků. I když to bylo trochu v jiné souvislosti, když Nečas vysvětloval, že kvůli kauze nerezignuje sám nebo že neodvolá své ministry, znělo to hrozivě. Kdyby aspoň řekl jen parta plukovníků, bylo by to tak nějak obecné. Ale když použil i podplukovníky, tak to vypadá, že snad ví o nějakém spiknutí a temně kohosi varuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rozhlas.cz

Migranti

Tvrdíte, že žádné migranty přijímat nechcete. Týká se to i uprchlíků z Ukrajiny? A co uděláte s těmi, co už tu jsou, a že jich není málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Decroix aneb Pýcha předchází pád 2

20:35 Pavel Foltán: Decroix aneb Pýcha předchází pád 2

I v tuzemsku i v politice se může vyskytnout (a zdá se, že čím dál víc vyskytuje) cosi jako gordický…