Všeobecně panuje názor, že 55 procent občanů bylo ochotno dostavit se v neděli k volebním urnám především kvůli návrhu zakoupit pro armádu 22 švédských Gripenů za 3,1 miliardu franků, což je 70 miliard korun.
Pro Švýcary to bylo zřejmě příliš mnoho a jeden a půl milionu, tedy téměř 53,5 procent voličů, tento návrh především z francouzské části odmítlo. Osmimilionové Švýcarsko tedy prozatím nenakoupí nová bojová letadla a ponechá si dosluhující dvacet let staré F/A 18.
Armádní odborníci upozornili, že do roku 2020 však bude muset být problém náhrady nadzvukových stíhaček vyřešen. Mementem se stala únorová událost, kdy švýcarské letectvo nemělo k dispozici jediný stroj, který by doprovodil unesené dopravní letadlo směřující z Etiopie. Musel být povolán francouzský stíhač, aby jej eskortoval na švýcarské letiště.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…