Připomeňme i případ údajného násilníka z pražského Barrandova, který dostal dva a půl roku odnětí svobody, přestože na místě činu figurovala ještě jedna DNA. Teprve z jiného vyšetřování byla, pomocí již dříve nalezené DNA, ověřena totožnost skutečného pachatele a domnělý pachatel znásilnění, nespravedlivě odsouzený, byl propuštěn z vězení. Měl být i v tomto případě důkaz získaný z jiného vyšetřování soudem odmítnut?
Úvod článku samozřejmě směřuje ke kauze jízdenek Dopravního podniku v Praze. Protože již i ten poslední Pražan tuší, že odposlechy hlavních aktérů jsou podstatným důkazem k jejich usvědčení. Soud prvního stupně ale jejich předložení jako důkaz nepovolil, protože se držel stanoviska Nejvyššího soudu, že tak nelze. Odvolací Vrchní soud v Praze ke kauze ale přistoupil jinak. Podle předsedy senátu Luboše Vlasáka soud konstatoval, že Městský soud neprovedl veškeré dostupné důkazy a některými věcmi se řádně nezabýval. Proto Vrchní soud případ vrátil k projednání a zrušil zprošťující rozsudek z loňského roku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
legislativa , Mládek , NS , odposlechy
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…