Šárka Nová: Jediná šance, jak zachránit zbytky našeho státu, je czexit. A klidně tvrdý

09.05.2019 11:30

Ivan David, kandidát na europoslance za SPD, a politolog Alexander Tomský mají ve svých výrocích o EU naprostou pravdu.

Šárka Nová: Jediná šance, jak zachránit zbytky našeho státu, je czexit. A klidně tvrdý
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

V projevu, který přednesl Ivan David na pražské demonstraci proti diktátu EU, která se konala dne 25. dubna (bylo publikováno pod titulkem Dříve země dobývaly armády, dnes nařízení Evropské komise, k přečtení ZDE), zaznělo: „Od Evropské unie můžeme očekávat tlak na přijetí migrantů, šílené energetické projekty, omezování svobody slova se zaváděním cenzury nebo zákaz pohádek, v nichž jsou údajně nepřijatelně popsané role mužů a žen. Ale od Evropské unie nemůžeme očekávat zrušení daňových rájů, které pomáhají firmám vykrádat státy.“ Alexander Tomský na Davida reaguje mj. těmito slovy: „Evropská unie rozvrací společnost a trvá na otevřených hranicích a masové imigraci. EU stejně tak jako komunismus nelze reformovat, je totiž postavena na ideologii integrace“ (k přečtení ZDE).

Celníkovi pas ráda ukážu

Co dodat k článkům obou slovutných pánů? Evropská unie není reformovatelná, myslím si já. Tečka. Řešením je czexit, a to klidně i tvrdý... Nechápu, čeho se lidé bojí. Teď opravdu jen do EU platíme a platíme vysoké částky. Zpět dostáváme „něco“ přerozděleného, o čem nemůžeme ani sami rozhodnout, do čeho „to“ vložíme, a ještě „to“ v praxi dostane většinou jen pár vyvolených. Kde zůstala naše hrdost?

Eurohujeři se ohánějí volným cestováním. No, já teda nevím. Pár lidí možná jede autem lyžovat nebo k moři, ale já většinou létám. K důkladnému odbavení stejně musím s pasem či občanským průkazem, takže jaképak volné cestování. Navíc, když pojedu autem, tak s klidnějším srdcem budu ukazovat celníkovi pas, když budu vědět, že jsou naše hranice střežené a že ilegální vyžírkové bez dokladů, falšující nejen věk, ale i zemi původu a další informace, budou mít mnohem menší šanci se k nám dostat. Jak správně řekla nedávno Markéta Šichtařová k ochraně hranic: „Je to nezbytný výdaj a nemá smysl o něm diskutovat. Jinak to časem bude stát nesrovnatelně víc.“

Jednejme v souladu s Visegrádskou čtyřkou

Češi jsou velmi šikovní, naše prvenství v různých objevech hovoří za vše. Proč si někdo myslí, že bychom se zase nedokázali vyšvihnout k soběstačnosti? Proč pořád musíme někomu poklonkovat? Proč, když někdo napíše, že je pro czexit, tak se okamžitě najde parta totálních idiotů a oznámkuje ho jako proruského? Takhle mohou smýšlet jen ti, co musí pořád jen „někomu“ patřit, nejsou osobnosti a nemají hrdost. Jim totiž vůbec nedochází, že nesouhlasit s EU se nerovná okamžitě lézt pod křídlo Rusku. Buďme zase hrdým státem. Věřme si a pracujme na tom, abychom byli soběstačný, suverénní stát, který si nenechá od nikoho kálet na hlavu. Možná bude o trochu těžší překonat přechodnou dobu, ale nemyslete si, ona EU bude mít za chvíli takové problémy, že nakonec budou chtít odejít všichni. Vše nebude ovšem snadné, když vidím, jak nám utahují svobodu kousek po kousku... A peníze do Unie budeme za pár let už jenom posílat, zpět nedostaneme ani onu poměrnou část, co dosud. Navíc pokud bychom nebyli jen Česká republika, ale celá Visegrádská čtyřka, máme daleko větší šance vyjednat lepší podmínky výstupu a dalšího fungování v Evropě na základě smluv. Na to je třeba myslet, zvlášť když víme, že se EU reformovat prostě nedá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rudolf Mládek: Jak ta čísla sedí?

16:18 Rudolf Mládek: Jak ta čísla sedí?

Zpráva první: Dotace na podporu veřejné městské regionální dopravy šly hlavně na výměnu starých vozů…