Sdružení českých taxikářů: Premiér Babiš slíbil, že se zasadí o to, aby právo v této zemi bylo vymáháno

24.02.2020 11:08

Prohlášení Sdružení českých taxikářů k návštěvě premiéra Andreje Babiše v estonské centrále firmy Bolt v souvislosti s chronickým porušováním našich zákonů firmou Bolt.

Sdružení českých taxikářů: Premiér Babiš slíbil, že se zasadí o to, aby právo v této zemi bylo vymáháno
Foto: Sdružení českých taxikářů
Popisek: Sdružení českých taxikářů_logo
reklama

S velkým znepokojením jsme sledovali návštěvu premiéra Andreje Babiše v estonské centrále firmy Bolt. Firmy, která několik let ignoruje zákony této země a vysmívá se jim. „Alternativní taxislužby,“ jejíž „podnikání“ na území České republiky bylo řadou soudních rozsudků včetně rozsudku Nejvyššího soudu v Olomouci označeno jako nezákonné a nekalo-soutěžní.  Firmy, jejíž řidiči jsou permanentním ohrožením svých zákazníků i občanů. Často cizinců bez příslušných pracovních povolení, bez znalosti jazyka, místních předpisů a zvyklostí. Řidičů, kteří mají za sebou mnoho incidentů i nehod. Včetně nehody se smrtelnými následky. 

K dalšímu takovému politováníhodnému incidentu došlo v době návštěvy Andreje Babiše v estonské centrále Boltu. Řidič této „taxislužby“ brutálně napadl a vyhodil z vozu nevidomou ženu s odůvodněním, že nepoveze asistenčního psa. 

Sdružení českých taxikářů dlouhá léta upozorňuje na rizika spojená s takzvanou liberalizací taxislužby, která vede k deprofesionalizaci této veřejné služby. Stejně jako marně upozorňuje na chronické porušování zákonů „alternativními taxislužbami.“

Pan premiér Babiš nám osobně slíbil, že se zasadí o to, aby právo v této zemi bylo vymáháno. Právo se ale nevymáhá. To nese důsledky v podobě těchto chronických incidentů. Naopak z dílny jeho vlády vyšel paskvil v podobě novely zákona číslo 111/1994 Sb., která je psána na míru společnostem typu Bolt a má situaci v taxislužbě ještě zhoršit, ještě více ji deprofesionalizovat a zabránit příslušným orgánům v dohledu nad ní. Pan premiér nejednal s firmou Bolt o napravení zoufalého a neudržitelného stavu, který vznikl díky pohrdání firmy Bolt našimi zákony.  

Pan premiér údajně jednal s firmou o potencionální spolupráci na dalším „Orwelliánském“ šmírování našich občanů, jemuž eufemisticky říkáme digitalizace státní správy. 

Vyzýváme pana Andreje Babiše, premiéra vlády České republiky, aby veřejně vysvětlil své oficiální styky se společností, která porušuje zákony této země či jejich porušování napomáhá.  

Za vedení Sdružení českých taxikářů z.s.
Petr Polišenský, předseda
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

7:35 P. C. Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla…