Stanislav Zapletal: Opozice - nebo o pozice?

05.05.2020 21:09 | Zprávy

Myslím, že pokud by se vláda snažila spolupracovat s dnešní opozicí, že by se spojila s čertem. Neboť na našem politickém nebi došlo k vytvoření nebývalého úkazu: opozici došel dech, už jí zbyla jen soustavná negace.

Stanislav Zapletal: Opozice - nebo o pozice?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Není se co divit. Volby nám zrovna nedýchají na záda, ale nejsou už za horami. A těch pidistraniček je moc. Musím se usmívat (naučil jsem se to od toho specialisty i na úsměvy, co dokázal zázračně mizet vzácná pera), když naši páni politologové - a jistě i naši ústavní právníci - by chtěli po opozičních partajích, aby přišly s vlastními originálními programy, které by zaujaly voličstvo. Páni politologové, při zdravém rozumu, je možné, aby partaje v Parlamentu vymyslely - každá zvlášť - svůj původní úplně jiný program než ty ostatní? Když je jich devět? Devět partají a devět naprosto odlišných přitažlivých programů? V republice o počtu obyvatel polovičním, než dnes mají světové metropole? Vždyť to by snad nedokázali ani naši politologové, kdyby si založili desátou partaj!

A co když by volbami těch pidistran ještě přibylo, že by jich opravdu bylo najednou devatenáct (podle Ústavy!)?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Dotace

Jestli někomu byly dotace vyplaceny neoprávněně, neměl by za to nést také ten, kdo vyplacení schválil odpovědnost? Proč tohle nikdo neřeší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Progresivistická nostalgie

15:34 Petr Hampl: Progresivistická nostalgie

Denní glosy Petra Hampla.