Štěpán Křeček: Na vině propadu jsou rostoucí výdaje a nízké příjmy z EU

01.12.2017 20:58 | Zprávy

„Aktuální schodek -11,6 mld. Kč je lepší, než předpokládá státní rozpočet na letošní rok. Relativně dobrého výsledku bylo dosaženo díky růstu daňových a odvodových příjmů. Ty za jedenáct měsíců letošního roku vzrostly o 73,9 mld. Kč.,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Na vině propadu jsou rostoucí výdaje a nízké příjmy z EU
Foto: archiv Štěpána Křečka
Popisek: Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities

„Problémem rozpočtu jsou nízké výdaje na investice. Ty sice vylepšují celkovou bilanci státního rozpočtu, ale dlouhodobě zpomalují růst ekonomiky. Prioritou České republiky musí být dobudování dopravní infrastruktury, říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Zatímco na konci října hospodařil státní rozpočet s přebytkem 26,5 mld. Kč. Na konci listopadu se státní rozpočet propadl do schodku -11,6 mld. Kč. Změna bilance o 38,1 mld. Kč je vysoká, ovšem není neobvyklá. V závěru roku je běžné, že se hospodaření státního rozpočtu zhoršuje.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

To by mě také zajímalo

Kdo volí ti, co posuzují regulérnost kampaní? A myslíte, že nejsou transparentní a objektivní? Prý jste pokutu dostali nejen vy, ale i třeba ODS, jestli to je pravda, tak podle čeho usuzujete, že vám byla pokuta udělena, protože jste nepohodlnou stranou? Nebo myslíte, že jí je i ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Zrádci a zrazení

15:40 Vladimír Ustyanovič: Zrádci a zrazení

Čechy a Slováky spojuje nejen historie a soužití ve společném státě, ale také společný boj proti něm…