Svatopluk Otava: Politické slzy jsou téměř vždy krokodýlí

09.08.2018 18:12 | Zprávy

Hlava státu vyznamená zabité vojáky z invazní mise. Je vrchním velitelem a je to v pořádku. Šéf rezortu s pozoruhodným názvem Ministerstvo obrany je vyznamená též.

Svatopluk Otava: Politické slzy jsou téměř vždy krokodýlí
Foto: archiv Svatopluka Otavy
Popisek: Svatopluk Otava

I on byl jejich velitelem a i to je pochopitelně výraz úcty před pozůstalými a i to je naprosto v pořádku. Zbytek mediálního humbuku a odporné zneužití smrti mladých mužů, jak včera předvedl mainstream s Ukradenou (dříve Českou) televizí v čele, je dno, nechutnost, naprostý hyenismus…

Namísto slzí by si měli dát pár facek...

Namísto toho, aby si skoro všichni konzumenti poslaneckých křesel včera v tichosti nafackovali před zrcadlem za to, že plédovali a hlasovali za účast naší armády na udržování válečného konfliktu v Afghánistánu, ronili z dobře připravených úhlů krokodýlí slzy do fotoaparátů a kamer.
Namísto toho, aby se novinářské smečky deklamátorů jediného správného vidění světa „hodnot a našeho způsobu života“ omezily na prosté konstatování, že padli ti, co plnili svou povinnost v rámci apolitické armády a patří jim za to dík, byla spuštěna lavina bulvárních tirád, přiživujících se na lidském neštěstí pozůstalých rodin a přátel mrtvých vojáků, znevažujíc tak vlastně jejich předchozí profesní život a zvrhle parazitujíc i na jejich smrti.

Kdopak by se ubránil dojetí při pohledu na bolestí ztuhlou nebo utrpením zmořenou tvář maminky či manželky, otce, bratra, kamaráda? Kdo by nezaslzel na vlastní oči pozorujíc plaché a vroucí doteky blízkých na víka rakví, s nimiž se loučili se znetvořenými pozůstatky zmarněných, nenaplněných, mladých životů?
Vše pečlivě režírováno „žurnalistickými“ supy, prokládáno plochými floskulemi o „zásluhách“, „hodnotách“, ideologickým vymýváním dojatých myslí diváků, posluchačů, čtenářů…

Lži a lži a zkouška sirén...

A lhalo se a lhalo a lhalo. O tom, že naši hoši střílející Afghánce v Afghánistánu brání Republiku. O faktu, že smrtelný chaos v nedobytné, potenciálně bohaté zemi vyhovuje především narkomafiím, bankám peroucím jejich zisky, zbrojařským kšeftům amerických výrobců smrti nepadlo ani slovo.

Dokonce i na tu nejstupidnější novinářskou blbost došlo. Například tehdy, kdy pravidelná středeční, polední zkouška sirén byla ad hoc okamžitě přejmenována na „vyjádření úcty před padlými...“. Nechce se ani věřit.
Tak to už tedy každý týden ve středeční poledne budeme vyjadřovat úctu padlým? A co když žádní nebudou? Vyhlásíme snad někomu válku? A nebo – to bude vůbec nejjednodušší – udělají to za nás USA? A komu? No, nenabízí se snad to Rusko vlastně samo?

Taky můžeme středu vlastně zcela zrušit. Je to takové suché, nic to dohromady neříká, kdežto kdybychom měli příkladně namísto středy Den padlých, to by byl teprve ten správný pokrok. A jistě by proti nebyl ani imám Halík či feldukrát Holub (momentálně tedy v civilu).

Minuta ticha byla?

Je třeba také zdůraznit, že výbušninou (možná semtexem?) opásaný fanatik bránící svou víru a jeho „svět hodnot a způsob života“ způsobil zabitím našich vojáků české vnitopolitické scéně nemalé škody.
Vždyť přece už v pondělí pomohl americký velvyslanec rozpoutat nevázané sexuální křepčení utiskovaných menševiků, co si nejsou jisti, zda mají pindíka či pipinku a jak je nejlépe využít. LGBT totiž na Střeleckém ostrově zahájila každoroční tlachání a vzájemné ochutnávání s názvem Prague pride.
No, zatím se dekadentům všech typů ovšem nedostalo obvyklého mediálního dopingu, dost těžko se tento pokrok totiž momentálně dá skloubit s pietou… Zatím…!

Moment! Naši vojáci padli v neděli. Podivnosexuálové svůj potlach začali v pondělí. Došlo k nějaké té minutě ticha? A jako to, že to nevíme? Nebo snad novináři stávkovali?

Takže pražský magistrát holt stále nezaštiťuje, paní primátorka snad ani na Střeláku nebyla, americký velvyslanec možná dumá, jestli se má urazit nebo ne…

Ale, to už stačí, dál už radši nic.

Nezapomeneme, ale také bychom měli vědět, že...

A vy, zbytečně zabití kluci, odpočívejte v pokoji. Byli jste ve špatný čas na špatném místě a z úplně špatných důvodů. Za to ale vy nemůžete, mohou za to ti, kteří si odmítají dát pár facek. Naši političtí krokodýli napříč politickým spektrem co vás tam poslali.
Ještěr totiž mnoho mozku nemá. Řídí se jen svou žravostí. Ať jde o toho nilského nebo českého politického. A vaši pozůstalí nechť tuto prostou pravdu vědí…

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Volební studio na ČT24 hodinu před vyhlášením výsledků

11:21 Alena Maršálková: Volební studio na ČT24 hodinu před vyhlášením výsledků

Zpracovat analýzu živého vysílání volebního studia, kdy několik hodin netrpělivě čekáme na výsledky …