Svatopluk Otava: Rusko, Zeman, restituce aneb Tvorba katolického svazáka

9. 4. 2017 17:32

Je to pozoruhodné, ale skutečně tři v titulku uvedená témata stačí publicistovi Janu Jandourkovi k tomu, aby dával pravidelně nahlédnout do své chromé dušičky prostřednictvím jeho článků. Obvykle se pro něj najde místo v jinak přísně antibabišovském portálu s veselým titulem Svobodné fórum nebo na webu zhulených intošíků Reflex.

Svatopluk Otava: Rusko, Zeman, restituce aneb Tvorba katolického svazáka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do kostela, ilustrační foto.
reklama

Včera zběhlý farář, kamarád a spolužák jiného zběhlého faráře a dnes ministra Hermana exceloval v obou „svobodných“ médiích. Napřed si „podal“ tradičně „agresivní“ Rusko a prezidenta Zemana v Článku „Ruský propagandistický Web Sputnik pípá…“ na stránkách Svobodného fóra, pak i na „čestném“ prvním místě hlavní nabídky Reflexu, kde se rozhorlil s titulem „Zeman opět vytáhl Restituce….“, no, podívejme se na ty zmatlaninky postupně.

Zběhlý flanďák ve Fóru…

Ve Svobodném fóru Jeník pranýřuje Sputnik za to, že se odvážil citovat část amerických politiků, jimž vadí fakt, že prezident Trump obešel kongres, když nechal bombardovat základnu Syrské armády bez jejího souhlasu. Na skutečnosti, že USA bez vyhlášení války sprostě přepadly Sýrii pan Jandourek nic zvláštního nespatřuje, jde přece o „naše bastardy“, kterým koneckonců otrocky slouží i Česká armáda. Že si Rusové tak nějak dovolí odvolávat se v tomto případě na mezinárodní právo, je však jistě odsouzeníhodné. Že si Sputnik dovolil připomenout oficiální pravomoc a funkci amerického senátu je dle milovníka svobodných informací vrchol cynismu.

A prezident Zeman v jeho očích rovněž milost nenašel. Suchý požadavek na vyšetření použití či nepoužití chemických zbraní Syrskou armádou (nebo kýmkoli jiným) není na místě. Celý „svět“ (Jandourkův určitě) přece ví, kde je pravda, důkazů netřeba. O tom, že použití sarinu (které prakticky vyloučil omylem přizvaný expert České televize Jiří Patočka) z Assadovy strany by bylo naprosto nelogické (připouštějí i izraelská, patrně Assadovi nakloněná, média), pan Jandourek neuvažuje. Ale stanovisko prezidenta Zemana, jenž se nepřipojil ke slastnému vytí překvapené politické reprezentace našeho protektorátu co by najednou Trumpovi byla ochotna hromadným pochodem rozšířit anální otvor až k nesnesení, je prý alibisticky kremrofilní.

Prostě jaképak copak. CIA řekla, CIA má důkazy a to stačí. Je to stejné, na co byl pan Jandourek uvyklý z církevních dogmat. Myslet je nežádoucí. Aspoň že v poslední době se snad už schyluje k tomu, že ráj homosexuálů a pedofilů všech vrstev – katolický klérus -   je patrně také zralejší k jakési té reformě v rámci „hodnot“. Pak už asi nebude třeba z pozlacených komží emigrovat do civilu. Divné jenom je, že tentokrát se Honzovi nepovedlo nějak namixovat do tématu i ty církevní Restituce.

…zběhlý flanďák v Reflexu.

Bohatě si to vynahradil v Reflexu. Restituce, co žádnými restitucemi nejsou, jak přiznává Církev i lidovečtí politici, vypíchl zběhlý prelát hned v titulku a vesele mystifikoval případné čtenáře  o „faktech“ v jeho podání. Prý kardinál Tomášek nikdy netvrdil, že dohodou o vlastnictví Chrámu sv. Víta jsou veškeré požadavky katolíků ukončeny a od roku 1991 již Církev žádné další požadavky nebude mít. A prezident Zeman údajně lže, když tento argument použil při posledním setkání s občany. A pan Jandourek dovozuje, že kláštery a řády jsou prostě subjekty na arcidiecézi nezávislé, tudíž své fiktivní, blábolivé požadavky v duchu z prstu vycucaného „co bylo ukradeno, musí být vráceno“, vůbec na vůli nějakého kardinála a jeho slovu nezávisí.

No, je to lež jako věž. Všechny církevní subjekty spadají přísně hierarchicky pod velení Vatikánu a Papeže a jestliže kardinál Tomášek hovořil za Církev, hovořil i za ně. Prý o tom neexistuje žádný doklad, dí pan Jandourek. Ale existuje. Dokladů na toto téma jej jen v archivech Ukradené (oficiálně České) televize dost a dost. A podle stále platného právního řádu i dohoda uzavřená slovně, je právně závazná.

Ovšem čestné slovo? Na co by to jandourkovským hrabivcům moci a majetku bylo? A tak prezident Zeman je dle něj lhář a taky kremrofil. A vida. Nakonec se to v Reflexu povedlo. Zeman, Rusko, Restituce pěkně po kopě. Grafomanský guláš ze tří ingrediencí z kuchařky Jana Jandourka je na světě. Tož dobrou chuť.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Mocní, ale nevšemocní (1)

18:08 Jan Campbell: Mocní, ale nevšemocní (1)

Hra života ve všech možných a nemožných, představitelných a nepředstavitelných formách se odehrává p…