Svatopluk Otava: Zvláštní. Bruselští policajti mají své politické strany

24.09.2019 8:39 | Zprávy

Jistěže nejde snad o nějaký odborový klub městských dopraváků. Spíše neoficiální spolek národních kolaborantů jednotlivých zemí, kteří dohlížejí na plnění vrchnostenských nařízení a dozorují chování politiků na úrovni jednotlivých protektorátů („států“).

Svatopluk Otava: Zvláštní. Bruselští policajti mají své politické strany
Foto: archiv Svatopluka Otavy
Popisek: Svatopluk Otava

Političtí parchanti vznikají také vývojem...

Česká republika má hned dvě policajtské partaje. Jedna „vyzrála“ z „tradiční“ ČSSD, kterou skuteční sociální demokraté oživili po sametovém handlu v dobré víře, že bude bránit práva lidí práce namísto zprofanované KSČ. K maximálním volebním ziskům téměř třetiny oprávněných voličů ji přivedl bývalý předseda, dnes prezident ČR a sociání demokrat-mohykán, Miloš Zeman.

Jenže už v době své maximální popularity se projevilo velmi tradiční úsilí politických hochštaperů, individuí, kteří nikdy nepřivoní k poctivé práci a na skutečnou osobnost se s pochlebnými úsměvy nalepí jako klíšťata. V dělnických oborech se opravdovým netáhlům příliš nedaří, takže politických typů mnoho nevyprodukují. Zkorumpovaný fíra Gross byl velmi nečestnou výjimkou.

Založili si tedy vlastní líheň všehoschopných nefachčenků a tak vznikla odnož Mladých sociálních demokratů, parta korporátních „osvícenců“ jejichž mentální kapacita sice zhusta zabraňuje i elementární domluvu jiným než mateřským jazykem, zato však schopnost stálého politického pohybu v předklonu do pravého úhlu je skutečnou bravurou.

A tak mají „na pozicích“ přehršle sobotků, hamáčků, a petříčků, kteří bdí nad plněním rozkazů jejich loutkovodičů z příšeří světa „evropských hodnot“ či transatlantického „našeho způsobu života“.

Taky političtí zombies jsou stále v kurzu. Takže o „nepřekročitelných“ hranicích účasti v současné vládě hude i pozorný sledovatel politického větru, jenž snad vstává i lehá s nasliněným prstem, Lubomír Zaorálek. Badatel, jenž dle vlastních slov už za bývalého režimu studoval myšlenky Tomáše Akvinského a jen a jen proto se jal studovat marxismus-leninismus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

EP , EU , politika , Otava

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…