Tomáš Prouza: Zástupci Podunajské strategie přijali v Praze deklaraci o energetické bezpečnosti

09.07.2014 19:51 | Zprávy
autor: Vlada.cz

Ve středu 9. července se v Praze sešli zástupci států tzv. Podunajské strategie v rámci jednání řídící skupiny prioritní oblasti Podpora udržitelné energetiky. Během jednání v Hrzánském paláci byly prodiskutovány současné energetické výzvy Podunají. Účastníci schválili společnou deklaraci, která reaguje na aktuální otázky energetické bezpečnosti.

Tomáš Prouza: Zástupci Podunajské strategie přijali v Praze deklaraci o energetické bezpečnosti
Foto: vlada.cz
Popisek: Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza

Deklarace vítá návrhy Evropské komise vycházející z iniciativ některých členských států, které v minulých měsících nastartovaly debatu o zajištění energetické nezávislosti Evropy. Materiál dále zmiňuje důležitost investic do energetických infrastruktur, jež umožní lepší propojení Podunajského regionu, a zdůrazňuje nezbytnost snižování energetické závislosti států Energetického společenství.

Zástupci zemí Podunajské strategie se během jednání shodli na prioritě v podobě posílení energetické infrastruktury regionu, ať už jde o lepší propojení plynových soustav nebo výkonnější propojení elektrických rozvodných sítí. Členové řídící skupiny dále zdůraznili potřebu dokončit tvorbu dobře fungujícího celoevropského trhu s energiemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…