Tomio Okamura: Na masivní zlodějny masivní biče

28.08.2012 9:05 | Zprávy
autor: Tomio Okamura

Mám oblíbený citát - jak dokázali Egypťané vystavět tak masivní stavby? Měli masivní biče. Ideální stát má mít jasná a pevná pravidla - a za jejich porušení musí přijít okamžitý trest.

Tomio Okamura: Na masivní zlodějny masivní biče
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

To není volání po diktatuře - to je volání po vládě práva. Tomu kdo nekrade, nepodvádí nic nehrozí.

V naší zemi se masivně krade - už jsem popisoval mnoho zlodějen -teď mi do schránky přišel popis další - tentokrát ze zdravotnictví - dealer farmaceutické firmy popisuje úplatky lékařů - v podstatě všem za to, že předepisují drahé léky - čím více předpisů tím více peněz do kapsy. Samozřejmě bez ohledu zda jsou třeba nebo zda není jiný lék levnější.

V USA to funguje jednoduše - lékař předepíše účinnou látku a vy spolu s lékárníkem si už vyberete značku na kterou máte peníze. A nejen to, lékař předepíše přesný počet tablet - takže nedostanete balení po dvaceti či padesáti pilulkách, ale odsype vám přesný počet.

Co tam v USA mají ještě? Nemají zákony na kdejakou blbost. Soudce  - volený člověk zodpovídající se pravidelně voličům, tu soudí hlavně podle svého zdravého rozumu. V deset ráno spácháte přestupek a za hodinu jste odsouzení a v příštích deseti minutách jste za katrem - ano za katrem a to třeba i za překročení povolené rychlosti. Koupíte si auto nebo Vám na kreditku přijde tučný šek a za hodinu vám u bytu zvoní kontrola z finančního úřadu, zda-li máte legální příjmy. Proč tomu tak není u nás - proč nesoudíme věci a to veškeré podle zdravého rozumu, ale neustále dokola vymýšlíme kličky a formality pomocí kterých se daří rozkrádat ne miliardy, ale desetimiliardy.

Řešení je jednoduché populistické - jak jinak  - na masivní zlodějny masivní biče. Například ministerstvo financí zcela zřejmě vědomě špatnou právní úpravou umožnilo podvody s lehkými topnými oleji a připravilo stát o stovky - ano o stovky miliard korun. Novinářka Jana Lorencová už před mnoha lety podrobně popsala celý mechanizmus, pojmenovala veřejně viníky, předala materiály polici. Kolik Kočárníků a dalších odpovědných gaunerů teď dře v kamenolomu a splácí dluh společnosti? Ani jeden.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

9:39 Zdeněk Jemelík: Výzva poslancům

Výzva poslancům Poslanecké sněmovny ČR.