Václav Kovalčík: Mafiánské praktiky kolem exekucí a insolvencí

13.02.2019 19:40

Dění kolem "záhadných" insolvencí a exekucí se podobá mafiánským praktikám. Když vznikne nový jakýkoliv zákon, pak se na něho v národě nabalí podvodné firmy. Navíc se řádění exekutorů podobá lichvě - za nedoplacenou malou částku se tedy vytváří astronomický dluh, což považuji za hnusné chování vůči našemu národu.

Václav Kovalčík: Mafiánské praktiky kolem exekucí a insolvencí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak soudního exekutora

Mezi dlužníky je tedy rozlišovat, zda dochází k záměrnému zadlužování, anebo se něco opomenulo.

Jsem toho názoru, že nelze za malou částku požadovat astronomickou sumu. Tenhle systém je špatně nastavený, bohužel existují zlatokopové a pijavice na lidském utrpení.

Řešením jest tedy odstranit astronomickou lichvu pro řádné občany, na opravdu dlužnou částku nejprve upozornit, řádně a v pořádku zprávu doručit dlužníkovi. To se mnohdy neděje, dluhy tak narůstají a narůstají do již zmíněných astronomických rozměrů.

Zákon o insolvencích je postaven na hlavu, neboť vznikají pochybné agentury, dále mnozí zdecimovaní řádní a zodpovědní občané nemůžou nikdy splatit astronomickou lichvu, i když by šli do insolvence.

Tady je potřeba zásah státu, určitě by hospodářství mělo směřovat k vytváření aktiv a jistot každého z nás, troufám si napsat zakázat si půjčovat, hlavně zakázat hazard, vždyť je situace občanů našeho národa žalostná, mají totiž nízké mzdy a důchody, které nedosahují západnímu odměňování. Opravdu se musí zapracovat ve všech rezortech, narovnat morálku, konstruktivně pomáhat a napravit sociální křivdy.

Václav Kovalčík, Zlín

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…