Václav Souček: Ženy versus muži

18.08.2014 15:09 | Zprávy

Jeden nemůže být všude a vědět všechno, dobře, že žurnalistů není málo, aby se nešířily jen fámy.

Václav Souček: Ženy versus muži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby, ilustrační foto

Představte si; povídala prý jedna kandidující paní, že když má být v politice něco řečeno, chopí se slova mužové. Má-li být něco uděláno, je třeba pověřit ženy.
Od takové výzvy k činům blízko; v blízkém městě tvoří kandidátku jisté strany pro komunální volby výhradně ženy, v jiném ( už před čtyřmi lety ) se shoufovaly nezávislé ženy na kandidátní listinu proti mužstvu nezávislých kandidátů.

Ženy tehdy získaly čtyři, muži pět mandátů. Starostkou se stala žena, místostarostou muž. Za rok postoupil na její místo.
Čeština oplývá protimluvy jako málo jazyků. V rešerši této příhody se praví, že muži vyhráli o prsa...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rozhlas.cz

migranti

Podle vás nyní budeme moci účinněji prosazovat návraty nepřijatých migrantů, ale co EU udělala v boji s nelegální migrací, která je podle mě ten hlavní problém?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Trnitá cesta k míru

12:17 Zdeněk Lanz: Trnitá cesta k míru

O tom, že cesta k míru na Ukrajině nebude zdaleka tak snadná, jak se prezidentovi USA Donaldu Trumpo…