Vít Klíma: Alexandr III. a „Nejlepšími ruskými spojenci jsou naše armáda a námořnictvo"

17.03.2016 16:53 | Zprávy

Rusové se i v Sýrii přesvědčili o tom, že jsou bráni vážně jen v tom případě, když jsou vojensky silní.

Vít Klíma: Alexandr III. a  „Nejlepšími ruskými spojenci jsou naše armáda a námořnictvo"
Foto: hns
Popisek: Saab JAS 39 Gripen, Ilustrační foto

Jen vojensky respektovaný protivník si může dovolit takové gesto, jaké učinili Putin s Lavrovem, když nařídili stáhnout podstatnou část svého vojenského kontingentu ze Sýrie.

Z americké strany lze na oplátku pochválit Henryho Kissingera, rozeného diplomata, který v poslední době několikrát Moskvu navštívil a toto řešení dojednal. Mírový proces v Sýrii tak dostává zelenou a doufejme, že proud uprchlíků se tím minimálně omezí. Henry Kissinger i Sergej Lavrov jsou příznivci federalizace Sýrie a dá se proto očekávat, že se na mírových jednáních dospěje právě k tomuto uspořádání. Rád bych v této souvislosti laskavého čtenáře upozornil na jméno Ralph Peters (ZDE), doyena mezi znalci Středního východu, který už v roce 2006, tedy dávno před vznikem války v Sýrii upozornil na nutnost jejího federálního uspořádání a zároveň naznačil jeho základní kontury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podle vás sněmovna patří teď jen vám?

Proč by každý nemohl vyjádřit svůj názor? Navíc, proč se opět řeší podle mě úplné malichernosti jako je vyvěšování vlajek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Pavlovy konzultace na nic

15:57 Jiří Paroubek: Pavlovy konzultace na nic

Prezident Pavel začal na konci minulého týdne vést konzultace s kandidáty na ministerské pozice v no…