Vraťte nám stát: Hodinová výpověď paní Pošvářové je brutální ukázkou arogance moci

17.01.2014 13:34

Občanská iniciativa „Vraťte nám stát“ vyzývá J. Ruskoka, B. Sobotku a A. Prachaře, aby se vyjádřili k aktuální situaci v ŘSD

Vraťte nám stát: Hodinová výpověď paní Pošvářové je brutální ukázkou arogance moci
Foto: ŘSD
Popisek: Logo ŘSD

Zpráva o okamžitém propuštění ředitelky úseku kontroly státní firmy Ředitelství silnic a dálnic, paní Miloslavy Pošvářové, nesmí zůstat bez odezvy a zapadnout v záplavě jiných.

Čím se provinila? Hájila zájmy daňových poplatků. Útok na její osobu je jen dalším z mnoha bezprecedentních úkonů, jež provádí ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák a jim dosazení lidé. ŘDS hospodaří ročně s několika desítkami miliard Kč z veřejných zdrojů. O tom, že jsou naše dálnice a silnice málo kvalitní a jejich výstavba a oprava často předražené není třeba příliš pochybovat. Paní Pošvářová je zkušenou odbornicí s dlouholetou praxí a také soudní znalec v oboru.

Vedení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ji z postu ředitelky úseku kontroly kvality staveb odvolalo na hodinu. Pošvářová dlouhodobě kritizuje stavbu dálnic v Česku. Stála v čele Majetkové komise D47, která připravovala podklady pro soudní pře se stavební společností Eurovia ,týkající se zvlněné ostravské dálnice.

Byla členkou podvýboru Boje proti korupci (NERV), která v roce 2011 vydala zprávu o činnosti, jejíž jedna část se kriticky zabývala stavem českého stavebnictví, zejména se v ní věnovala nehospodárnosti a zanedbávání bezpečnosti při stavbách tunelů a mostů.

Jak sama říká: „Kritizovat poměry má smysl. Bez ohledu na následky. Jinak se tato republika nikam neposune“.

Že by interesy např. Eurovie a jejich právníků byly nadřazeny zájmům státu? Zdá se, že tomu tak je.

Vyzýváme, aby se k této závažné situaci vyjádřil současný premiér v demisi Jiří Rusnok, jmenovaný premiér vznikající vlády Bohuslav Sobotka a také navrhovaný ministr dopravy Antonín Prachař. Předně by se měli vyjádřit, zda je jim známo, že ministr Žák připravoval podivnou dohodu se společnosti Eurovia. Jisté pochybnosti vzbuzuje i právní zastoupení Eurovie se silnými vazbami na politickou reprezentaci státu.

Zvlněná dálnice D 47 se stává symbolem nejen šlendriánu, ale i neakceptovatelného nakládání s veřejnými zdroji. Paní Pošvářová si za svůj neohrožený, nestranný a profesionální postoj zaslouží náš respekt a uznání. Její hodinová výpověď je brutální ukázkou arogance moci.

Členové výboru „Vraťte nám stát“

Jiřina Dienstbierová
Petr Havlík
Václav Němec
Hana Marvanová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…