Beneš (KSČM): Ne exekuční dražbě družstevních podílů

21.03.2012 20:04 | Zprávy

Vyjádření stínového ministra KSČM pro resort místního rozvoje Františka Beneše k záměru exekučních dražeb na družstevní byty a podíly.

Beneš (KSČM): Ne exekuční dražbě družstevních podílů
Foto: kscm.cz
Popisek: Stínový ministr KSČM pro resort místního rozvoje František Beneš

Podle nedávného vyjádření náměstka ministra spravedlnosti Františka Korbela se prý věřitelé i dlužníci shodli na tom, že součástí exekuce by měl být i družstevní podíl s právem nájmu družstevního bytu, který by se prodával v dražbě. Tedy pokud by byla uvalena exekuce na majetek dlužníka, který je nájemcem družstevního bytu.
 
Komu a co asi dluží bytové družstvo, že se má stát objektem exekuce? Někomu nejspíš zkrátka vadí, že bytové družstvo vůbec existuje, že nechce zemřít. Něco tak děsivého může napadnout jen absolutní ignoranty práva, tedy nejspíš i naše dnešní „správce“. Jde o další z nestoudných útoků na bytové družstevnictví. Vzpomeňte jen na přímusy (vnucené termíny) do zákona o vlastnictví bytů, kde bylo nařízeno, že družstva musí převést byty do vlastnictví během pár měsíců. Kde je rovnost vlastnických forem, zaručená ústavou?
 
Ministr financí se rázně ohrazuje proti Holešovské výzvě, protože prý útočí na demokratický režim a u nás nastolený systém. A co jiného je tento zvrácený záměr? Ne, všechno je obráceně, my musíme bránit demokracii a spravedlnost proti současné vládě. Lidé si přeci nezaslouží takové ataky, byť může jít o další zkušební balónek, protože ona novela exekučního řádu (sněmovní tisk č. 537) není doposud projednána ani v Ústavně právním výboru Poslanecké sněmovny. Pokud jde jen o další zkoušku, kolik toho ještě uneseme, pak říkám hodně nahlas, už moc ne!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kscm.cz

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Neurčuje v EU vše jen elita?

Která je navíc nevolená občany. Vždyť to je pořád dokola. Evropská komise o něčem rozhodla, něco nařizuje apod. K čemu vlastně volíme vás europoslance?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Možnost prodloužení metra D na Náměstí Republiky

7:17 Hřib (Piráti): Možnost prodloužení metra D na Náměstí Republiky

Rada hl. m. Prahy uložila DPP zajistit zpracování Studie proveditelnosti trasy metra II. D Náměstí M…