"Zdůrazňuji, že jsem jako poslanec Evropského parlamentu žádné pravidlo stanovené předpisy Evropského parlamentu (EP) neporušil. Nikdy jsem při své práci nebyl ve střetu zájmů. Podle předpisů EP totiž není poslanec EP povinen uvádět držení akcií. Není pravda, že by nová úprava pravidel začala vznikat v souvislosti s mediálními zprávami o IZIP. Zpřesnění pravidel se připravuje přibližně rok a s mediálním útokem na elektronické zdravotní knížky v ČR nijak nesouvisí. Podle mých informací nebude ani podle připravovaného upřesnění pravidel poslanec povinen tak malý objem akcií, který jsem dříve držel ve společnosti IZIP a.s., uvádět.
Držení akcií jsem netajil. K projektu zdravotních knížek se jako jeden z jeho autorů aktivně hlásím již více jak deset let.
Fakt, že se aktivně zabývám problematikou sdílení informací ve zdravotnictví je nejen v Evropském parlamentu dobře znám. Je uveden v mém životopise na stránkách EP, své působení v projektu zdravotních knížek jsem mnohokrát zmínil během diskusí jak při jednání na různých úrovních v Evropském parlamentu, tak na několika desítkách konferencí a seminářů."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Cabrnoch.cz