Hubáčková (KSČM): Úspory ve státní správě vítám, pokud neochromí její práci

17.09.2012 15:00 | Zprávy

Vicepremiérka Karolína Peake předložila koncept „malého ministerstva“ neboli návrh na rušení některých úřadů s odůvodněním zbytečné duplicity v několika resortech.

Hubáčková (KSČM): Úspory ve státní správě vítám, pokud neochromí její práci
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Chce jejich práci více centralizovat a snížit počty vedoucích zaměstnanců na všech úrovních státní správy. Má v plánu takto uspořit celkem 11,9 miliardy korun, v roce 2015 až 24,8 miliardy korun.

KSČM již několikrát upozorňovala na možnosti úspor ve státní správě, která podle našeho názoru léta nepřiměřeně bují, a navrhovala několik opatření, ani  jednou  jsme  však  zatím nebyli vyslyšeni.

Při realizaci tomto záměru je však nutné brát v úvahu hned několik zásadních věcí a podmínek. Jednou z nich je spádovost a dostupnost jednotlivých úřadů a jejich služby pro občany. Další podmínkou je racionální přerozdělení kompetencí složek veřejné správy. Jsme pro restrukturalizaci, ale po pečlivé přípravě postupu případného rušení resortů. Jak by to nemělo vypadat, dokládají například relativně nedávné nesmyslné úvahy vlády o slučování a zeštíhlení institucí, které se kromě řady jiných povinností, které příslušní členové vlády zřejmě nebrali v úvahu nebo o nich ani nevěděli, zabývají kontrolou kvality a nezávadnosti potravin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kscm.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čech (Trikolora): Tak nám podpálili stanici metra Staroměstská

21:01 Čech (Trikolora): Tak nám podpálili stanici metra Staroměstská

Parta cizinců podpálila v sobotu eskalátor ve stanici metra Staroměstská. Co bude příště? Národní di…