Jarolím (VV): O církevních restitucích a armádě

25.08.2012 22:30 | Zprávy

Odpověď na dotaz čtenáře serveru ParlamentníListy.cz.

Jarolím (VV): O církevních restitucích a armádě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Jarolím

Otázka:

Dobrý den pane Jarolíme, jsem odpůrce restitucí církvím v podobě, jaká bude schválena. Jsem jeden z 80% občanů, kteří je rovněž odmítají. Tento Kalouskův+ Nečasův kšeft je negací všeho, za co bojoval T.G.Masaryk a E. Beneš. Suverénem státu není ani vláda, ani parlament, ale lid. Ten je konečnou instancí, která rozhoduje o tak historických událostech, jako je převedení 2600 km2 území státu fakticky pod jurisdikci cizího státu=Vatikánu a zavedení tiché teokracie ve státě. Otázky: 1. V případě vítězství opozice v dalších parlamentních volbách by bylo jedním z řešení vyhlásit referendum k církevním restitucím, jednostranně vypovědět příslušné smlouvy podle vzoru Islandu a současnou vládnoucí kamarilu pohnat před soud pro vlastizradu. Budete pro ? 2. Vzhledem ke ztrátě suverenity nad 2600 km2 území státu je nasnadě otázka úlohy armády. Byl byste pro to, aby armáda převzala moc ve státě a uspořádala svobodné volby tak, aby se vůle lidu k této otázce mohla projevit ?

Odpověď:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.