Ministr Bendl jednal se svým slovenským kolegou o kvalitě a bezpečnosti potravin

26.08.2012 13:32 | Zprávy

Aktuálním tématům týkajícím se dozoru nad kvalitou a bezpečností potravin v rámci evropského trhu a vyjednávání o budoucnosti Společné zemědělské politiky po roce 2013 bylo věnované jednání české a slovenské delegace v Nitře. Česká delegace vedená ministrem zemědělství Petrem Bendlem se na Slovensku účastnila zahájení Mezinárodní zemědělské a potravinářské výstavy Agrokomplex.

Ministr Bendl jednal se svým slovenským kolegou o kvalitě a bezpečnosti potravin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Bendl

Ministr Bendl a ministr zemědělství a rozvoje venkova Slovenské republiky Ľubomír Jahnátek hovořili zejména o výměně informací a zkušeností z fungování potravinového řetězce, o otázkách dozoru nad trhem s potravinami a projednali také problematiku kvality potravinářské produkce. „Vzhledem k řadě společných zájmů a cílů budeme při bruselských jednáních spolupracovat a společně postupovat především v otázkách týkajících se dozoru nad trhem s potravinami v souvislosti s neblahými zkušenostmi s polskými aférami, které zasahují obě země,“ řekl Petr Bendl.

V delegacích obou zemí byly zástupci resortu zemědělství z oboru potravinářské výroby a legislativy i zástupci příslušných dozorových orgánů. „Při jednání jsme se zaměřili zejména na otázku vzájemné spolupráce, koordinace a výměny informací v oblasti dozoru nad trhem s potravinami. Se státním tajemníkem slovenského Ministerstva Štefanem Adamem jsme rovněž hovořili o přípravách a implementaci evropské i národní legislativy zaměřující se na potravinové právo,“ uvedl náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.

Na nejvýznamnějším zemědělském veletrhu na Slovensku se představuje přes 450 vystavujících firem nejen místních, ale také z České republiky, Maďarska, Polska, Itálie, Německa, Francie, Švýcarska a dalších zemí. Jde o akci podobného významu, jako je mezinárodní agrosalon Země živitelka, jehož 39. ročník se uskuteční 30. srpna až 4. září v Českých Budějovicích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

8:03 Lacina (STAN): Macinka? Tenhle kluk nedopadne dobře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.