Sobotka (ČSSD): Téma lepší regulace soukromých exekutorů a omezení lichvy je velmi závažné

03.09.2012 16:12 | Zprávy
autor: cssd.cz

ČSSD odmítá kritiku Exekutorské komory, v prosazování větší ochrany občanů budeme pokračovat!

Sobotka (ČSSD): Téma lepší regulace soukromých exekutorů  a omezení  lichvy je velmi závažné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Sociální demokracie odmítá obvinění Exekutorské komory ČR z mystifikace či neférového jednání v případě své předvolební kampaně do krajských a senátních voleb, kdy jedním z témat ČSSD je také lichva a soukromé exekuce.

ČSSD je přesvědčena o tom, že systém soukromých exekucí je v ČR nedostatečně regulován a občané jsou před důsledky tohoto velmi výhodného byznysu nedostatečně chráněni.

Není možné zavírat oči nad situací, kdy vláda P.Nečase provádí na jedné straně drastické škrty na úkor sociálně nejslabší, zvyšuje daně, zdražuje potraviny, léky a zdravotní péči a na straně druhé nijak neřeší kritickou situaci, kdy v nekontrolované exekuční pasti končí stále více občanů – jen za loňský rok šlo o více než milion nařízených exekucí!

Je to právě pravicová vláda, jež svými chybnými reformami přesouvá stále více břemeno finančních potíží státu na občany. Rostoucí trend zadlužování domácností jasně dokládají i čísla České národní banky. Například v roce 2011 přesáhlo finanční zadlužení domácností 1,1 bilionu korun!

„Sociální demokracie považuje téma lepší regulace soukromých exekutorů  a omezení  lichvy i s ohledem na raketově stoupající exekuční případy za velmi závažné. ČSSD ho zařadila jako jedno z hlavních témat pro svou předvolební kampaň pro volby do Senátu, protože právě naši senátoři svými návrhy dlouhodobě proti exekuční džungli bojují,“ uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Seznam priorit, se kterými se vrátíme do vlády

19:02 Havel (TOP 09): Seznam priorit, se kterými se vrátíme do vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vedení TOP 09.