Erik Best: ČSSD přijde o všechno, to jí vzkazuje Babiš brutálním tlakem. Už začíná být jasno

29.05.2018 4:40 | Zprávy

Jak dopadne referendum v ČSSD? Co premiér sledoval mnoha personálními změnami? A jak se po získání důvěry vládě zachová k prezidentu Miloši Zemanovi? Nejen nad těmito otázkami se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí politický analytik a novinář Erik Best.

Erik Best: ČSSD přijde o všechno, to jí vzkazuje Babiš brutálním tlakem. Už začíná být jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Best, americký novinář

Druhým týdnem v sociální demokracii běží vnitrostranické referendum o vstupu do vlády s hnutím ANO. Podle Erika Besta premiér v demisi Babiš usiluje, aby se členové ČSSD vyslovili pro vstup do vlády.

„Mladá fronta uvedla, že má zaručenou informaci, že odhlasovalo 15 procent členů a z těch vstup do vlády podpořilo 57 procent. Beru to tak, že nemůžeme vědět, zda to tak dopadne, ale už potřetí přináší MF Dnes něco podobného. Zdá se, že Agrofert a.s. nebo ANO, jak to chcete nazvat, chce, aby vláda v referendu prošla. Babiš pořád opakuje, že to snad dopadne dobře. Jestli je to tak a jestli Zeman také mluví pravdu, když říká totéž, znamená to, že ti dva dál táhnou za jeden provaz. Mediální obraz je o něco příznivější pro souhlas s vládou v referendu. Zatím je ale brzy dělat závěry, klidně se to může změnit,” uvedl Best.

Mediální výstupy ale nemusí znamenat všechno. Stačí vzpomenout na počátek dubna, kdy se také zdálo, že je vláda hotová, na poslední schůzce se budou ladit detaily a realita byla taková, že všechno překvapivě krachlo. Best si proto myslí, že mediální výstupy tvrdící jednu věc se nakonec nemusí s realitou potkat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbořil: Válka? Dějí se věci, o nichž nám neříkají. Ale připravují nás

13:24 Zbořil: Válka? Dějí se věci, o nichž nám neříkají. Ale připravují nás

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA V posledních dnech se v globálních rozměrech děje něco, o čem nejsme dobře in…