Měli byste vědět: Zeman pomáhá Kalouskovi, TOP 09 si může pískat

21.05.2013 9:01 | Zprávy
autor: Radim Panenka

POLITOLOGOVÉ Předvolební kampaň k příštím sněmovním volbám už začala. Tedy alespoň pro TOP 09, která využívá činnosti prezidenta Miloše Zemana k získání co nejširšího spektra možných voličů. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl politolog Lukáš Jelínek. Podle slov politologa Petra Sokola se TOP 09 snaží prodlužovat příběh nedávných prezidentských voleb.

Měli byste vědět: Zeman pomáhá Kalouskovi, TOP 09 si může pískat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek ve sněmovně

TOP 09 se již poněkolikáté ostře vymezuje proti prezidentu Miloši Zemanovi, tentokrát jí k tomu posloužily Zemanovy námitky ke jmenování literárního historika Martina C. Putnu profesorem. Do sporu se silnými výroky zapojil nejen šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg, ale i první místopředseda a ministr financí Miroslav Kalousek.

Schwarzenberg Zemanův nesouhlas už v minulém týdnu označil za pokračování protektorátní politiky a prezidenta Gottwalda. Následně se do hlavy státu opřel i ministr Kalousek.

Kalousek: Jsme připraveni mobilizovat občanské síly

„Pokud pan prezident opovrhuje akademickými svobodami, existuje reálné riziko, že brzy začne opovrhovat i svobodami občanskými. TOP 09 je připravena zmobilizovat všechny občanské síly k tomu, aby se mu to nepovedlo,“ konstatoval ministr financí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: „Když to vím já, musí to vědět i velvyslanec.“ Co uniklo u Pavla?

17:25 Erik Best: „Když to vím já, musí to vědět i velvyslanec.“ Co uniklo u Pavla?

Spojené státy už vědí, jak se do Deníku N dostal neveřejný zápis z jednání jejich velvyslance v Česk…