Moravec jako Lenin, žluč a hnus ,,domovnice" Báry Štěpánové, pravily šediny Zdeňka Zbořila. Došlo i na Čunka

24.07.2017 6:30 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Opojení z toho, že se vedoucí kádry KDU-ČSL budou moci ještě jednou pomstít Miroslavu Kalouskovi, bylo zřejmě lákavé.“ Politolog Zdeněk Zbořil se vyjadřuje k situaci KDU-ČSL a STAN a věnuje se rozpadu plánované volební koalice i názorům senátora Jiřího Čunka. Glosoval také video s názory herečky Báry Štěpánové a poděkoval společnosti Newton za analýzu Otázek Václava Moravce. Zbořil komentoval poslední jednání Visegrádské čtyřky a úvahy o tom, zda by za současné situace nebylo lepší se raději přimknout k tvrdému jádru EU a vyvolat debatu o našem setrvání ve V4.

Moravec jako Lenin, žluč a hnus ,,domovnice" Báry Štěpánové, pravily šediny Zdeňka Zbořila. Došlo i na Čunka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

„Je to trochu pozdní procitnutí, ale stejně ani rozhodnutí o volební koalici nepřišlo včas. A hlavně se o tom příliš nediskutovalo,“ komentuje rozpad plánované dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů pro parlamentní volby politolog Zdeněk Zbořil. Vedení KDU-ČSL totiž vyzvalo hnutí Starostové a nezávislí, aby jeho zástupci pouze vstoupili na kandidátky lidovců, což předseda Pavel Bělobrádek vysvětlil takto: „Usnesení bylo vedeno zodpovědností za volební výsledek a zejména povolební vývoj v České republice. Nechceme riskovat, že by tady mohla být vláda jedné strany.“ Podle něj dvojkoalice znejistila mnoho voličů kvůli riziku propadnutí hlasu v souvislosti s vyšším volebním prahem.

„Opojení z toho, že se vedoucí kádry KDU-ČSL budou moci ještě jednou pomstít Miroslavu Kalouskovi, bylo zřejmě lákavé. Ale hlavně se vedení strany nikoho na nic neptalo, ty, kteří pochybovali, ač neodmítali, dost neslušně kritizovalo a nakonec si nechalo svoje neuvážené rozhodnutí potvrdit hlasováním na několika úrovních. Bylo samozřejmě legální, ale legitimní?“ rozebírá situaci Zbořil, který se domnívá, že u politické strany s tak dlouholetou a svébytnou tradicí to bylo na pováženou.

„Bacilonosiče infekce, které říkejme třeba opojení z pohledu do zákulisí politické moci, nenakazila jen pana Bělobrádka, Jurečku a spol., ale mnoho dalších normálních členů strany. Ani ti si nevšimli naléhavosti Gazdíkovy touhy a jeho Starostů po ‚sladkém životě‘ v parlamentu a průhledného triku jak proniknout do PS PČR pod praporem ‚lidové strany‘. Tak jako STAN nejsou starostové, tak ani nemohou být důvěryhodnými spojenci jedné z nejtradičnější politických stran v Československu a dnes okleštěném Česku.

Étos KDU-ČSL a STAN jsou, při vší úctě, dvě věci velmi rozdílné,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán

Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…