Nečas nemůže přežít. Profesorka Dvořáková mluví o jeho konci

21.10.2012 9:55

ODS je v rozkladu. K tomuto závěru dospěla politoložka Vladimíra Dvořáková po zhlédnutí výsledků senátních voleb. Tento výsledek nahrává rebelujícím poslancům ODS, kteří podle profesorky vládu možná položí již na nadcházející schůzi sněmovny při hlasování o daňovém balíčku. Termín konání předčasných voleb pak zásadně ovlivní prezident Klaus, který přemýšlí o svém dalším politickém angažmá.

Nečas nemůže přežít. Profesorka Dvořáková mluví o jeho konci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková
reklama

Politoložka Vladimíra Dvořáková dává v komentáři pro server DeníkReferendum.cz najevo, že dvojnásobný debakl ODS z krajských i senátních voleb nemůže Petr Nečas coby předseda ODS na nadcházejícím stranickém kongresu začátkem listopadu přežít.  Delegáti totiž katastrofální výsledek přičtou na vrub především čelním představitelům strany.

Nastane bouřlivý kongres a předčasné volby

„Pokud je cílem tzv. rebelů v ODS zbavit se Nečase, volební výsledek jim hraje do karet. Podle mého názoru tuto prohru totiž Nečas neustojí. ... Neobhájí post předsedy ODS, což rozloží vládu. Otázkou, na kterou nyní neumím odpovědět, je, jaký poměr sil je v současnosti mezi jednotlivými proudy uvnitř ODS. Umím si ale například představit, že novým předsedou strany bude zvolen ministr průmyslu a zastánce dostavby Temelína Martin Kuba,“ poznamenává Dvořáková.

Poté přijde na řadu otázka předčasných voleb, které se podle odhadů politoložky odehrají v červnu příštího roku, kdy už bude zvolen nový prezident a současný první muž republiky Václav Klaus dobu konání předčasných voleb přizpůsobí tomu, zda se nakonec rozhodne v politice setrvat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi v cizině že mají větší nadhled? Pokroucené volby: Zbořil vidí, jak to může skončit

10:24 Češi v cizině že mají větší nadhled? Pokroucené volby: Zbořil vidí, jak to může skončit

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Špatné nápady se opakují s železnou pravidelností.“ Politolog Zdeněk Zbořil …