Byl to tvrdý chlebíček. Karolína Peake vzpomíná na podrazy i na svůj zásah do kauzy Rath

15.08.2013 4:40 | Zprávy

ROZHOVOR Po pár letech v politice přišla bývalá vicepremiérka a expředsedkyně strany LIDEM Karolína Peake o mnoho iluzí. Ale nelituje, protože iluze prý vyměnila za spoustu zkušeností. „Já jsem šla bohužel do politiky s naprosto nezdravou výbavou, že lidé jsou v zásadě slušní a že dohody se drží. To bohužel zdaleka neplatí. I lidé, kteří se navenek tváří jako féroví kluci, dokáží udělat pěkné podpásovky a v zavřené kanceláři se chovat úplně jinak než na tiskové konferenci,“ řekla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Byl to tvrdý chlebíček. Karolína Peake vzpomíná na podrazy i na svůj zásah do kauzy Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake

Jak hodnotíte vládnutí pravice? Považujete je za úspěšné?

Do určité míry některé úspěchy si určitě vláda přičíst může. Konsolidace veřejných financí k tomu určitě patří. To, že Česká republika nenastoupila cestu nějaké velké dluhové krize, patří k výsledkům poslední pravicové vlády. Ale obávám se, že pravicový volič přesto bude mít velké dilema, koho volit. I když tohle je důležitá věc, tak je to jediná skutečně pravicová věc, kterou vláda dělala. Já jako pravicový nejen politik, ale i volič, budu mít dilema, komu v příštích volbách dát hlas, protože ani ODS, ani TOP 09 mne nepřesvědčily na svých ministerstvech o tom, že nějak obzvlášť bojují právě za ty pravicové hodnoty.

Čekala bych, že budou snižovat daně nebo ulehčovat podnikatelům jejich úděl, ale bylo to až úplně v závěru volebního období, kdy ODS ústy Petra Nečase a placenými inzeráty začala mluvit k živnostníkům a malým a středním podnikatelům o tom, že jsou solí naší země. Ale já bych očekávala, že přijdou s nějakými daleko konkrétnějšími nápady a věcmi, které tyto malé a střední podnikatele podpoří. Třeba snížením odvodů na zdravotní a sociální pojištění a tím snížením ceny práce tak, aby bylo práce a pracovních míst více a aby lidé, kteří podnikají, cítili od státu podporu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…