Od 1. dubna vzala vláda Petra Fialy peníze dětem, studentům a seniorům, když jim snížila slevy na jízdné v dopravě. Co na to říkáte?
Bohužel je to tak. Fialova vláda vůbec nemyslí na naše potřebné občany. Jen bere všem slušným lidem. Vláda vzala peníze nejen dětem, studentům a seniorům, ale i zdravotně postiženým lidem, policistům, hasičům, vojákům a dalším profesím. Vláda neřeší ani zdražování a čím dál více lidí se ocitá v zoufalé situaci. Jediní, kdo během vládnutí Petra Fialy (ODS) dostali přidáno, jsou sami vládní politici – vytvořili si nová místa tří ministrů s obrovskými sekretariáty, další místa ve Sněmovně a navýšili si platy. To je nehorázné. Tím, že Fialova vláda od dubna snížila slevy na jízdenky ve vlacích a autobusech ze 75 % na 50 %, našim občanům vzala z peněženek dvě miliardy korun. A tento týden zároveň vláda rozhodla, že dá 5,2 miliardy korun na integraci ukrajinských uprchlíků. To je konstatování faktů.
Ozývají se lékaři, že je náš zdravotní systém v souvislosti s uprchlíky před kolapsem, už nyní především v oblasti dětského lékařství a léčení vzácných nemocí. Napjatá situace je i ve školství. Vláda Petra Fialy ale k situaci mlčí a vůbec to neřeší. Nepředstavili žádný plán, protože žádný ani po několika týdnech nemají. Kašlou na naše občany. To nedopadne dobře… lidé jsou oprávněně na vládu čím dál více naštvaní a žádají demisi vlády. Plnou odpovědnost nese koaliční vláda ODS, STAN, TOP 09, KDU-ČSL a Pirátů.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Cenzura
Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...
Další články z rubriky
9:31 „Krysy tam pořád jsou.“ Šejna a Kubásek odhalují poměry na ministerstvu
Na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) podle komentátora Františka Kubáska stále působí lidé, kte…
- 8:40 Beran: Energetika má sloužit, ne škodit. V Ralsku škodit přestala
- 17:25 „Macinkovi nesahají ani po kotníky.“ Ševčík sjel „šašky“
- 4:44 Drzá opozice, Vyskočil se rozjel u některých jmen
- 19:15 Topolánkova práce s „mladým“ Dalíkem, válka s historií. Umělá inteligence jako mediátor generací
- 13:20 „Je důležité vydržet. I když vás mají za křiklouna.“ Co se povedlo na Ralsku

