Foldyna spustil kanonádu o nepřizpůsobivých, uprchlících, "exportérech" demokracie z USA i "absurdním" Havlovi: A pokud budu hejtmanem...

04.10.2016 0:00 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR Kandidát na hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna (ČSSD) je prý připraven v případě svého zvolení okamžitě začít řešit nejpalčivější problémy kraje. Předně odmítá, aby byl i nadále "odpadkovým košem na problémy s nepřizpůsobivými". Za jednu z nejdůležitějších věcí pak považuje zajištění bezpečnosti občanů. "V tomto budu jednat s vládou tak, aby se tzv. uprchlická a migrační krize nedotkla občanů Ústeckého kraje. Máme svých stávajících problémů dost," dodává Foldyna.

Foldyna spustil kanonádu o nepřizpůsobivých, uprchlících, "exportérech" demokracie z USA i "absurdním" Havlovi: A pokud budu hejtmanem...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Pane poslanče, kandidujete na hejtmana Ústeckého kraje, kde již čtyři roky vládne KSČM. Jaké je pro vás hlavní téma? Sever Čech má jistě řadu problémů, ale co je nejpalčivější?

Problémem kraje je jeho celková zanedbanost. Přestože jsme byli více jak 50 let pro republiku zásobárnou energie, uhlí a z toho plynoucího bohatství, tak v investicích do rozvoje kraje na nás stát zapomněl. A naopak, stali jsme se odpadkovým košem na problémy. Z našeho kraje utíkají vzdělaní a kvalifikovaní lidé.

Jedním z mých hlavních cílů bude konec levné práce v Ústeckém kraji. Nedovolím, aby Ústecký kraj byl i nadále odpadkovým košem na problémy s nepřizpůsobivými. Budu usilovat o změnu řady sociálních zákonů, aby podpora šla potřebným, ale aby na ní nemohli jiní parazitovat. Uvědomuji si, že jedním z největších cílů je zajistit bezpečnost občanů v našem kraji a k tomu musí směřovat i naše politika. V tomto budu jednat s vládou tak, aby se tzv. uprchlická a migrační krize nedotkla občanů Ústeckého kraje. Máme svých stávajících problémů dost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …