Gott? Hyeny, hlupáci! Ringo Čech odpálil bombu. Kdyby Havel žil, to by vítači koukali

29.07.2019 13:33 | Zprávy
autor: David Hora

POLOČAS HORKÉHO ROKU „Podle mne si ho vítači berou jako záštitu. Ale možná kdyby žil, tak by tak úplně na jejich straně nestál,“ říká na adresu Václava Havla umělec a bývalý politik František Ringo Čech. V souvislosti s Milionem chvilek zmiňuje Kániše a Bydlínského. Nad tím, co někteří kritici pronášejí na adresu Karla Gotta, jen kroutí hlavou. „Myslím, že je to demagogie hlupáků,“ míní F. R. Čech a drsný vzkaz posílá i Jakubu Jandovi. Padla slova o zamindrákovaném člověku a kydání hnoje. Prozradil také, o čem on sám nedávno s Karlem Gottem diskutoval.

Gott? Hyeny, hlupáci! Ringo Čech odpálil bombu. Kdyby Havel žil, to by vítači koukali
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Ringo Čech

Protivládní demonstrace, vládní destabilita, názorově velmi rozdělený národ… Takové bylo první pololetí roku, kdy si připomínáme už 30 let od sametové revoluce. Jak vy vnímáte v současnosti náladu ve společnosti?

No tak názorově velmi rozdělený národ jsme už od husitství. Prostě Češi vždycky žijí v takovém rozpoložení a klimatu. Výjimku tvoří vždy vypjaté okamžiky naší historie, jako byla srpnová okupace Rusama nebo sametová revoluce. Ale ta euforie, nadšení, jednota…, to trvá měsíc. Někdy ani ne. A pak se česká společnost vrací tady k tomu. Pokud se to děje v rámci demokracie, myslím si, že je správné, když občané dávají najevo, co si myslí. Ale měli by to vědět. Neměli by to dělat podle pokynů a neměli by být někam postrkovaní. Všechno by mělo být spontánní.

A kam to celé podle vás může právě s ohledem na 17. listopad dojít?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

19:45 Co Fiala důchodcům sebral, to jim vláda zatím nevrátila, připomíná Konečná

„Mnoho povyku pro nic,“ komentuje „křik“ kolem koncesionářských poplatků europoslankyně Kateřina Kon…