Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako od EU Lisabonskou smlouvou. Lžou přímo do očí. Pryč z EU, neváhejme ani vteřinu, pobízí pravičák Matějka

04.05.2019 20:37

ROZHOVOR „Lisabonská smlouva je největším politickým podvodem 500 milionů lidí v novodobých dějinách Evropy. Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako přijetím této smlouvy bez referend v jednotlivých státech. Problém je, že návrat do období před jejím přijetím není možný. Proto chceme pryč z EU. Jsem politikem, který by bez sebemenšího zaváhání a ztráty jediné další vteřiny okamžitě zmáčkl tlačítko a zahájil proces vystoupení z EU,“ říká v rozhovoru pro PL.cz František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky. Vysvětluje také, proč podle něj nikdy nesmíme přijmout euro, či že dotace jsou největší zlo.

Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako od EU Lisabonskou smlouvou. Lžou přímo do očí. Pryč z EU, neváhejme ani vteřinu, pobízí pravičák Matějka
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR
reklama

Anketa

Souhlasíte s rozhodnutím Ústavního soudu, že hotel měl právo odmítnout klienty z Ruska, protože neodsoudili anexi Krymu?

hlasovalo: 23601 lidí

Před 15 lety, 1. května 2004, jsme vstoupili do Evropské unie. Tehdy byla většina Čechů pro, dnes jsme asi nejskeptičtější národ v Evropě. Nejvíc je to vidět na našem postoji k euru, jehož zavedení v současnosti odmítá většina obyvatel České republiky. Je příčinou tohoto postoje k euru řecká krize a vůbec problémy ekonomik na jihu Evropy?

Lidé už vidí, jak špatně je na tom většina států eurozóny. Že celé to uskupení je nejpomaleji rostoucím, v porovnání se světem. Jedním ze základů nezávislosti národního státu a možnosti reagovat na vývoj a výkyvy ve světě je vlastní měna. Česká koruna je jedna z posledních věcí, která nám po Lisabonské smlouvě jako vzpomínka na nezávislost zbyla. Česká republika nesmí euro nikdy přijmout.

Problém je, a málokdo to ví nebo si to v plné síle uvědomuje, že euro jsme se zavázali přijmout vstupem do EU, a že o jeho zavedení u nás mohou po Lisabonské smlouvě rozhodnout většinovým hlasováním za našimi hranicemi i proti naší vůli. Proto říkám, že jediná cesta, jak si bezpečně uchovat naší českou korunu, je vystoupit z EU.

Tři roky po vstupu do EU jsme se stali součástí Schengenu, což většina lidí uvítala. Aby ale Schengen fungoval, musí být dostatečně střeženy vnější hranice tohoto prostoru. A kvůli migrační krizi jsme zjistili, že dostatečně střeženy nejsou. Je migrační krize a snaha o kvóty na přerozdělování migrantů jakýmsi zlomem pro mnohé lidi ve vztahu k Evropské unii?

EU hranice nikdy nechránila, nechrání je a chránit nikdy nebude. Hranice a jejich ochrana jsou jedním z dalších základních kamenů existence státu. Ztratíte hranice, ztratíte stát. Ochrana vlastních hranic musí být odpovědností každého národního státu samostatně. Představa, že navýšení počtu lidí ve Frontexu o několik desítek tisíc pomůže ochránit EU před další migrační krizí v počtu milionů lidí, která bezpochyby kvůli demografickému vývoji přijde, je utopií. A lidé u nás to tuší. Třeba to neumí říct přesně, ale někde vzadu to vědí. Intuice je dobrý rádce. Máme ji od přírody.

Víla Evropa střeží hranice, ale potřebné pustí- video, které si natočila sama EU:

Co Lisabonská smlouva? Jak ta zamíchala kartami?

Lisabonská smlouva je největším politickým podvodem 500 milionů lidí v novodobých dějinách Evropy. Ještě nikdy nebyli lidé tak podvedeni, jako přijetím této smlouvy bez referend v jednotlivých státech. Problém je, že návrat do období před jejím přijetím není možný. Proto chceme pryč z EU. Jsem politikem, který by bez sebemenšího zaváhání a ztráty jediné další vteřiny okamžitě zmáčkl tlačítko a zahájil proces vystoupení z EU.

Zvláště mnozí podnikatelé si stěžují na evropské dotace, že pokřivují evropské finance, že přinášejí prostor ke korupci, k předražování staveb. Co říci k evropským dotacím? Na druhou stranu, bylo za ně mnohé postaveno...

Dotace Evropské unie, z nichž nemalá část jsou peníze naše vlastní a zbylá část jsou nové státní dluhy a daně lidí za našimi hranicemi, jsou absolutní zlo. Ničí hodnotový a morální řebříček. Slouží k umělému zaměstnávání systému sloužících lidí, kterých je ve státní a veřejné správě stále více. Ničí konkurenci na trhu. Kdybych měl tu politickou moc, zastavím to, protože si vážím lidí a jejich čistého, férového a čestného vztahu mezi sebou, a jejich práce. Období hesel „každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“ už tu bylo za bývalého režimu.

Vy prosazujete odchod ze „socialistické“ EU. V čem se ten socialismus projevuje?

V centrálním plánování hospodářství a životů lidí. V masivním přerozdělování bohatství. V umělém udržování chodu věcí, které by bez dotací už dávno na trhu neexistovaly. V prosazování jediné europeistické pravdy a v dehonestaci názorových odpůrců. Národní vlády řídí socialisté, v Evropském parlamentu mají většinu socialisté, v Evropské komisi sedí socialisté.

Diktátor přichází! Opilý Juncker pokřikuje na Orbána

Letos na prvního máje prohlásil bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš, že vstup Česka do Evropské unie byl správný krok, a že EU je třeba reformovat, a ne rušit. Vždyť dnes už i předseda ODS Petr Fiala, jejich lídr Jan Zahradil nebo Jiří Pospíšil z TOP 09 říkají úplně to samé. O to je to smutnější. Lžou lidem přímo do očí.

Jsou Češi kvůli komunistické minulosti – která navíc u nás byla tužší než třeba v  Maďarsku či v Polsku – citlivější na propagandu jediné správné pravdy, nebo na zásahy na sociálních sítích, které připomínají cenzuru z doby minulé? Je i toto jeden z důvodů euroskepse významné části Čechů?

Samozřejmě. Politici západně od nás, ale i jejich voliči, kteří je u moci drží, ani netuší, kam směřují a kde to může skončit. Lidé z bývalého východního bloku mají tuto osobní zkušenost už za sebou. My víme, jaké cesty vedly k nesvobodě a jaké praktiky byly vládami používány. Proto je dokážeme snadněji předvídat, identifikovat a odhalit.

I řada Čechů velmi kritizujících současnou Evropskou unii by se bála podpořit czexit z obavy o snížení životní úrovně či prostě ze strachu z neznáma, z toho, co přijde. Odejít z EU jim připadá příliš radikální, raději by přivítali, kdyby se Unie zreformovala nebo aby se vrátila před Lisabon. To už podle vás možné není?

Reforma Evropské unie, která by znamenala více občanských svobod lidem a návrat nezávislosti členským státům, není možná. Kdo z politiků říká opak, buď absolutně netuší o čem mluví, nebo lidem normálně lže. Nevím, co je horší.

Pro takový krok by musely jednomyslně hlasovat všechny členské státy. Je naprosto scestné myslet si, že politici Německa, Francie, Belgie, Španělska nebo třeba Portugalska, budou hlasovat pro skutečnou rovnost všech států, a že s nimi budou souhlasit Poláci, Maďaři nebo Řekové.

Všimněte si, že ve skutečnosti hodně lidí nechce zůstat v EU z radosti či dokonce z nadšení. Oni v ní zůstávají ze strachu. Mají strach, co by nám chtěli provést třeba Němci nebo Francouzi. To je prostě šílené.

Lidé v této zemi dokázali být vždycky v řadě oborů na světové špičce. Po odchodu z EU dosáhneme doma i ve světě ještě lepších výsledků, protože nás nebude brzdit Brusel a zájmy cizích politiků, kteří dnes hlasují za našimi hranicemi o naší zemi.

Spolupodílel jste se (či v něm alespoň vystupujete) na dokumentárním filmu Pryč z EU. Jak se ho daří udat do kin? Čelíte nějakým nástrahám a blokacím, které brání jeho odvysílání?

Téměř hodinový film Pryč z EU má na všech platformách, kde je umístěn k puštění nebo stažení, v součtu už přes 700 tisíc zhlédnutí. Při takovém počtu diváků za tři měsíce jsme se rozhodli, že už se o distribuci do kin aktivně snažit nebudeme.

Navíc našla odvahu Regionální televize a s odkazem na zákonnou pluralitu názorů v televizním vysílání zařadila film do svého programu. Vidělo ho tak určitě pro začátek dost lidí, aby mohli přemýšlet, jestli to, co se na ně valí za jednostrannou propagandu EU ze všech koutů, není už za čarou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Oldřich Szaban
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přepisování dějin. Vinu za osvětimské plynové komory žádné usnesení Evropského parlamentu nesejme, vzkazuje režisér Jiří Svoboda

9:04 Přepisování dějin. Vinu za osvětimské plynové komory žádné usnesení Evropského parlamentu nesejme, vzkazuje režisér Jiří Svoboda

HISTORIE- UČITELKA ŽIVOTA Snaha revidovat výsledky druhé světové války a vinu za její rozpoutání je …