Jiří Čunek drsně k aféře Nagyová: Je to bezpráví, trestejte žalobce Ištvana

24.06.2013 4:44 | Zprávy
autor: Petr Kupka

ROZHOVOR Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan by měl být kárně stíhán za to, že svým jednáním v případu kolem bývalé pravé ruky premiéra Jany Nagyové poškodil Českou republiku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL). Ten má s olomouckým žalobcem své zkušenosti. Ištvan totiž kritizoval překládání Čunkovy kauzy na různá státní zastupitelství, což ho na čas stálo místo.

Jiří Čunek drsně k aféře Nagyová: Je to bezpráví, trestejte žalobce Ištvana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Jak vnímáte kauzu, která propukla okolo bývalé pravé ruky premiéra Jany Nagyové?

V této chvíli by měl prezident republiky, ministr spravedlnosti nebo nejvyšší státní zástupce Zeman podat kárnou žalobu na olomouckého vrchního státního zástupce Ištvana za naprosto dezinformační a dehonestační tiskovou konferenci, kde spolu s ředitelem ÚOOZ poškodili zcela jednoznačně Českou republiku tím, že dali dohromady naprosto nesouvisející údajné trestné činy politické korupce, zneužití vojenské rozvědky se zajištěním 150 milionů korun a desítek kilogramů zlata, přičemž oznámili zatčení dvou generálů, bývalých poslanců a paní Nagyové. Tím u veřejnosti vyvolali dojem, že zatčení výše jmenovaných má s finančními prostředky a zlatem přímou souvislost. Tím ovlivnili nejen českou veřejnost, ale především poškodili obraz České republiky v zahraničí. Myslím si, že to nebyla chyba, ale záměr.

I když jsem přesvědčen, že v těchto kauzách mohlo dojít k přestupkům, morálním chybám, dokonce trestným činům, není však možné pro zlepšení mediálního obrazu orgánů činných v trestním řízení dávat do souvislosti naprosto nepatřičně kauzy, které spolu nesouvisí a poškozovat čest vyšetřovaných a vstupovat do volné soutěže politických stran. Kárný senát by měl rozhodnout co nejdříve, aby nedocházelo k tomu, že policisté a státní zástupci budou postupovat, jak se jim zlíbí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

9:24 Trumpova rodina se nachází v kapsách Arabů. Josef Mašín z Kalifornie

„Válku na Ukrajině měl a mohl skončit krátce po svém zvolení. Írán by se choval jinak. Choval-li by …