Kalousek strašil Zemanovou diktaturou. Ekonom Kohout dodává něco, co exministra nepotěší

22.08.2013 6:27 | Zprávy

Ekonom Pavel Kohout je autorem knihy Úsvit, s podtitulem "Kritika politického systému a návrh nové Ústavy pro Českou republiku", v níž nabízí jako řešení korupce, která je podle něj geneticky zakódována v ústavě, prezidentský systém, kde by prezident byl současně předsedou vlády. Proto v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nesouhlasí s výroky místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, že posun od parlamentního k prezidentskému politickému systému ohrozí svobodu a demokracii.

Kalousek strašil Zemanovou diktaturou. Ekonom Kohout dodává něco, co exministra nepotěší
Foto: hns
Popisek: Pavel Kohout, ekonom

Souhlasíte s místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem, že v nadcházejících sněmovních volbách nepůjde o levicové nebo pravicové směřování, ale o samotný systém parlamentní demokracie a zachování principu polistopadového vývoje?

Ale kdepak. Strana TOP 09 se snaží stylizovat do role zachránce demokracie a lidských práv, ale to je čistý morální kýč. Ve skutečnosti jde o to, aby Miroslav Kalousek mohl v příští vládě být opět ministrem financí a tedy reálně řídit tuto zemi. Protože kdo ovládá finance, ovládá vše. Jestli je premiérem Nečas nebo Sobotka, nehraje roli.

Kalousek varuje, že Miloš Zeman chce využít síly sociální demokracie ke změně systému a způsobu správy země a že po volbách budou sněmovna i vláda jen poslušné onuce prezidenta, protože zmizí všechny pojistky. Sdílíte také tyto obavy?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…