Kritizujeme Norsko za odporné odebírání dětí z fungujících rodin. Sami chceme ukrást sirotky z jejich biologických rodin a dát je cizím lidem, komentuje Markéta Šichtařová neutuchající snažení Šojdrové

11.11.2018 13:34 | Zprávy

INVENTURA MARTKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Podivujeme se nad zvráceností norských úřadů, které odeberou dva kluky jejich české matce, oddělí je a dají je k adopci úplně cizím lidem. Sami pak v duchu plánů europoslankyně Michaely Šojdrové chceme ukrást osiřelé děti z jejich širokých biologických rodin, které se o ně v drtivé většině případů starají a mají o ně zájem, protože tak to v syrské kultuře rozvětvených klanů funguje, a přesídlit je proti jejich vůli do cizí země s cizím jazykem k cizím lidem. To je podle Markéty Šichtařové ještě větší zvrácenost než v případě ukradených norských dětí.

Kritizujeme Norsko za odporné odebírání dětí z fungujících rodin. Sami chceme ukrást sirotky z jejich biologických rodin a dát je cizím lidem, komentuje Markéta Šichtařová neutuchající snažení Šojdrové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Míra nezaměstnanosti poklesla v říjnu na nová historická minima, a to na 2,8 procenta. V některých komentářích zaznělo, že po sérii slabších čísel včetně průmyslu a maloobchodu jde o číslo pozitivní a že je to dobrá zpráva pro aktuálně hlavní poptávkový motor české ekonomiky – spotřebu domácností. Jak nejnovější čísla o české ekonomice hodnotíte vy?

Samozřejmě to je příjemné pro zaměstnance, pro podniky ale už ne. A pro ekonomiku jako celek to taky není optimální stav. Vysvětlím. Tak třeba v okrese Rychnov nad Kněžnou, který má míru nezaměstnanosti nejnižší, činila míra nezaměstnanosti 1,1 procenta. A to je díky tomu, že tu působí kvasinský závod Škody Auto. Nemá to ale pro okres jen pozitiva. Tamní výrobní linka totiž nasává i pracovníky, kteří pak chybějí v jiných profesích – u městské policie, v pohostinství, v obchodě … Tam všude služby pro klienty váznou.

Navíc je zjednodušující tvrzení, že tak nízká nezaměstnanost svědčí o pokračujícím rozjetí ekonomiky. Když se totiž podíváme na vývoj počtu nových pracovních míst, zjistíme, že meziměsíčně jejich počet v podstatě stagnoval, tedy zvýšil se jen o 752 míst. A to znamená, že firmy už začínají být opatrnější s otevíráním nových pracovních míst. Neboli firmy už přestávají investovat do svého rozvoje a do dalšího rozšiřování výroby ve srovnání s předešlými měsíci, protože už pociťují pokles domácí a hlavně zahraniční poptávky po své produkci. Vlastně to tedy můžeme číst tak, že zatímco vývoj v průmyslu se zlomil už v létě, situace na trhu práce se láme teď.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zablokujeme Prahu, že se nestačíte divit. Už toho máme dost,“ varuje předák taxikářů

14:52 „Zablokujeme Prahu, že se nestačíte divit. Už toho máme dost,“ varuje předák taxikářů

„Na celý ten zparchantělý systém tlačíme průběžně. Jenže úředníci si to přehazují pořád jako horký b…