Maďarský ředitel vlivného mírového hnutí varuje před Sorosovou univerzitou. Toto vzkazuje Čechům

21.05.2017 14:20

JINÝMA OČIMA Stane se Sorosova univerzita „trojským koněm“ vůči Visegrádu? „Lákavé pro filantropy, ale my vidíme skrytý jed a vytvoření centra nové globální nákazy v Praze,“ říká významný představitel maďarského křesťanského mírového hnutí, ředitel římskokatolické organizace Za lidský život Imre Téglásy. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž varuje před rozšiřováním NATO i takzvanými společnými cvičeními a přesuny vojsk po evropském kontinentu. Věnuje se také Ukrajině a Turecku, se kterým má Maďarsko své historické zkušenosti. Zároveň varuje, abychom neprodávali zájmy svých zemí za ruské rubly nebo americké dolary. A Macron? Loutka Rothschildů a wahhábistů…

Maďarský ředitel vlivného mírového hnutí varuje před Sorosovou univerzitou. Toto vzkazuje Čechům
Foto: Redakce
Popisek: Maďarská vlajka

Viktor Orbán byl v Bruselu podroben nevybíravé tvrdé kritice – ohledně omezení zahraničních škol, přístupu k migrantům, restrikcím vůči novinářům. Jaký na to máte pohled vy? Je brán jako „černá ovce“ Evropské unie…

Je to otázka globalizace versus suverenita. Liberálové nemají rádi zákony, ať už jsou od Boha, přírody, nebo společnosti. Ekonomické zájmy globálního kapitalismu potřebují otevřené hranice pro svůj obchod založený na zužitkování; ničí populace národů už počínaje matčiným lůnem, přes školství použitím sexuální výchovy a nynější „nadbytečností“ penzistů, kteří jsou určeni k eutanazii. Soros jakožto makléř narozený v Budapešti se naučil mnoho ze systémového memoranda národní obrany 200, vydaného a aplikovaného až do období Trumpa americkými vládami, aby používaly mezinárodní činitele – OSN, Světovou banku a další – ke kontrole nerostného bohatství rozvojových zemí, pochopitelně v utajení. Soros rozvinul tuto myšlenku tím, že ji přeměnil na takzvanou NGO, což jsou primárně činitelé pod americkým politickým a ekonomickým vlivem. Středoevropská univerzita, CEU, kterou mnoho lidí vnímá jako CIA, je vysoce sofistikovaný systém produkující utajené agenty k propagaci zájmů globálního kapitalismu. Je čas posvítit si na ruiny tohoto institutu, který šíří globálně do světa epidemii.

Pokud se jedná o imigraci, stačí strávit několik hodin v hlavním městě na Západě, aby člověk pochopil výsledky dlouhotrvající politiky, která začíná „vpuštěním jen několika málo tisíc“ Afričanů nebo muslimů, ať už kvůli ekonomickým, nebo sentimentálním důvodům. Západní Evropa je nyní odsouzena k tomu, aby přestala ve všech ohledech být Evropou. Nejdůležitější je, aby státy Visegradské čtyřky odolaly plánu Merkelové a Bruselu aplikovat tutéž politiku na centrální a východní Evropu.

V souvislosti s omezením zahraničních škol je tu otázka Sorosovy Středoevropské univerzity. Mezi městy, které se nabídly ji hostit, je i Praha. Co byste k tomu uvedl? Máme se obávat, nebo školu přijmout? To by ale mohlo zhoršit vztahy uvnitř Visegrádské skupiny...

Červené sladké jablko nabízené liberálním otcem vypadá lákavě pro ty, kteří vidí jen filantropické očarování, ale jen málo lidí a několik málo států z východní Evropy vidí skrytý jed a jsou si vědomi faktu, že neexistuje taková věc jako oběd zdarma. Toto by opravdu mohlo poškodit vazby mezi státy Visegrádu. Myslím, že byste nyní měli ukázat solidaritu tím, že odmítnete tuto nabídku na vytvoření nového centra globální nákazy v Praze.

Jste angažován v mírovém hnutí. Na velké vojenské cvičení, které se v květnu  a v červnu uskuteční na území vašeho státu, Rumunska a Bulharska, budou mířit četné konvoje amerických vojáků, které projedou i naší republikou. Není to další eskalace napětí?

Maďaři a Češi zažili takzvanou bratrskou pomoc od přátel ze Sovětského svazu v roce 1956 a 1968. „Pomoc“ od NATO, kdy jejich válečná doktrína vytvořila 200 kilometrů širokou mrtvou zónu od Baltu na Balkán a kdy kapitalismus Wall Streetu drtivě bránil vzrůstu konkurenční euroasijské ekonomické zóny, je také velice podobná. Je nebezpečné prodávat dlouhotrvající zájmy našich zemí za sovětské rubly nebo za americké dolary.

Nezhoršuje se bezpečnostní situace v Evropě, kdy vojska NATO jsou zvláště v Pobaltí a konkrétně u Kaliningradu na dostřel ruských konvenčních zbraní a naopak? Dalším členem NATO bude nově Černá Hora...

Dalším členem NATO bude Černá Hora... jelikož je to založeno na obavě malých národů od Baltu, mohlo by to být nebezpečné. A nelze ani vyloučit provokaci představitelů NATO. Velmi podobné to bylo v Maďarsku v roce 1941, kdy nejmenovaní váleční plánovači bombardovali maďarské město jménem Kassa – dnešní slovenský název je Košice – a tehdy bez jakéhokoli vyšetřování jsme okamžitě uvažovali o válce proti sovětskému Rusku... s katastrofálními následky.

Co říkáte na uvolnění vízové povinnosti Ukrajiny s EU?

Pro 150 tisíc lidí z maďarské menšiny žijící v západní části Ukrajiny by to mohlo být dobré, aby měli přímé spojení s Maďarskem. Nicméně v případě migrace započaté v Ukrajině by stejná možnost měla tragické následky pro všechny národy Ukrajiny a Maďarska, které stejně jako západní část Evropy zoufale potřebují lidské zdroje ze zahraničí kvůli nedostatku dětí. Namísto uvítání imigrace bychom měli být kulturou, která skutečně vítá naše vlastní děti, a to už před narozením, aby přežila demografickou katastrofu EU.

Má podle vás Turecko vůbec reálnou naději vstupu do EU a co by to podle vás znamenalo?

Maďarské království bylo zničeno Osmanskou říší v 16. století a 150 let jsme trpěli pod nadvládou islámu. To je to, čemu František I., Merkelová nebo většina politiků ze Západu nemůže nikdy rozumět. Finanční podpora, kterou EU nabídla, je už teď speciální daní, kterou platíme Turecku, i když tomu říkáme „podpora“. Měli bychom mít dobré sousedské vztahy s Tureckem, ale umožnit mu vstoupit do EU by bylo prospěšné pouze pro velký byznys, zatímco dopady na původní národy Evropy a jejich přežití a svobodu by byly katastrofální.

Jak byla v Maďarsku sledována volba francouzského prezidenta a jaké má u vás sympatie nový prezident Macron?

Výsledek byl, jak se dalo očekávat. Francie je nyní v rukou muže, který je očividně loutkou rothschildských a wahhábistských států, Saúdské Arábie a Kataru.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Václav Fiala

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To byl vrchol. Nenechá lidi padnout? Lže! Kateřina Konečná ve varu

7:13 To byl vrchol. Nenechá lidi padnout? Lže! Kateřina Konečná ve varu

„Nenechají nikoho padnout na dno? Buď občanům lže, nebo pro korupci vládních stran už není schopen v…