Ministryně Jourová otevřeně: Andrej Babiš je někdy jako z Marsu. Už to na mě zkoušeli

13.03.2014 8:56 | Zprávy

Měla v plánu pracovat v advokacii a neziskovém sektoru, ale shodou okolností se ocitla v politice, a hned na jednom z nejvyšších postů v exekutivě. Jak se dnes cítí Věra Jourová, když se vrátila jako šéfka na Ministerstvo pro místní rozvoj, kde jí šli před lety někteří lidé po krku? A jak vychází s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem, s nímž už se dostala i do střetu?

Ministryně Jourová otevřeně: Andrej Babiš je někdy jako z Marsu. Už to na mě zkoušeli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová

„S ním si člověk musí občas vykolíkovat terén, ale vždycky jsem se s ním domluvila,“ vysvětlila spolupráci s vicepremiérem a ministrem financí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová.

V žebříčku nejoblíbenějších členů vlády jste byla v hlasování čtenářů ParlamentníchListů.cz na druhém místě za Andrejem Babišem, podle oficiálních průzkumů veřejného mínění jste nejoblíbenější ženou - političkou. Jak si svoji popularitu vysvětlujete? Je za tím Vaše práce, bolestná minulost nebo to velké očekávání od nového hnutí ANO, které není ušpiněné politikou?

Je to určitě soubor různých věcí, jistě hraje roli i to, co jste zmínila, že jsme noví a že jsme ještě nic nezkazili. Možná je u mne vidět, že se cítím v té roli dobře, že jsem se zatím nemusela nějak vykrucovat, nebo nedej bože lhát. Lhát nechci a moc to neumím. Jsem hodně čitelná, možná lidé u mne cítí i nějakou tu upřímnost a možná i skromnost. Tím, že mám ráda lidi a mám k nim úctu, chci, aby mi bylo rozuměno, aby bylo zcela jasné, co jim říkám. A lidé mi hodně píší a oceňují, že jim konečně někdo vysvětlil, jak se ta nebo ona věc má.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…